Tag Archives: blues

Home »  Tag: blues

admin
Komentowanie nie jest możliwe
Na pierwszy rzut oka wydaje się chyba, że kupowanie płyt z muzyką już wiele lat temu wyszło z mody, i obecnie praktycznie mało kto się na to decyduje. Podstawowym tego powodem jest oczywiście internet, a raczej piractwo internetowe.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Sztuka, jakiej tworzywem jest dźwięk towarzyszy człowiekowi w różnych typach od wieków. Trudno jednoznacznie wskazać chociaż w przybliżeniu datę pojawienia się muzyki. Wiadomo jednakże, że już jednostajne śpiewy ludzi zamieszkujących jaskinie były początkową próbą jej stworzenia. Neandertalczyk zapewne śpiewał żeby przydać sobie otuchy i poprawić nastrój. W epoce Antyku miał miejsce rozwój muzyki. Powstały przede wszystkim liczne instrumenty dęte drewniane (np. fujarki) jak też strunowe (np. lira, harfa). Nie brak było także oryginalnych instrumentów jak chociażby muszli.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Chociaż typowa muzyka, taka, która jest na okrągło grana w stacjach radiowych i w telewizji w wielu przypadkach wpada w ucho, przykładowo dance i disco płyty cd/dvd, chociaż w zasadzie się nie wyróżniają, to jednak potrafią fajnie zaskoczyć, sprawić, że nawet jeśli ogólnie nie słuchamy popularnej muzyki, tak czy siak nie jesteśmy w złym humorze.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Każdy z nas rozumie, iż jest bardzo dużo głównych nurtów muzycznych i równocześnie też multum ich odmian, jednak zazwyczaj jest tak, iż spora część z nas posiada własny ulubiony odłam i zazwyczaj trzymamy się go tak zdecydowanie, że nawet nie pragniemy zwracać czasu na pozostałe rodzaje. A przecież mimo przemijania lat oraz ukazywania się coraz to innych wykonawców pokazuje się, że blues jest wciąż naprawdę modny oraz choć z pewnością jego brzmienie odmieniło się od tego pierwotnego, to jednak wielu ludzi wciąż słucha go z drżeniem serca.