Monthly Archives: Styczeń 2016

Home »  2016 »  Styczeń

admin
Komentowanie nie jest możliwe
Dawniej było wiele krajów, do których podróż nie tylko była skomplikowana, to jeszcze okazywała się niesamowicie kosztowna. Niektóre państwa po prostu wydawały nam się niemożliwe do zwiedzenia. Na szczęście w obecnych czasach wszystko się pozmieniało. Obecnie możemy za faktycznie nieduże pieniądze odwiedzić wiele odległych zakątków świata.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Czasami zdarza się, iż zaglądam do księgarni, by kupić dzieciom książkę, lecz nie mam jakiegoś upatrzonego tytułu czy choćby autora na myśli. Nie jest aż tak źle, jeśli jest to realna księgarnia, po dłuższej chwili spędzonej między półkami, po kilkunastu obejrzanych i „pomacanych” książkach udaje mi się coś wybrać. Trudniej jest, jeżeli zakupu chcę dokonać w księgarni internetowej. Wirtualnej książki nie jestem w stanie przekartkować ani sprawdzić jakości umieszczonych w niej ilustracji. Nic dziwnego zatem, iż wybór jest trudny, zwłaszcza, że na rynku książek dziecięcych i młodzieżowych co roku pojawia się trzy tysiące tytułów.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Jest taki okres w roku, gdy wszyscy są niesamowicie zabiegani. Ale poza tym, że wszyscy wpadają w szał przygotowań dotyczących tego czasu, to również wszyscy są odrobinę milsi dla siebie. To okres nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wszystko nagle zaczyna wyglądać inaczej. W galeriach handlowych i mieszkaniach są robione świąteczne dekoracje. Ludzie ciągle coś kupują, szykują podarki, przygotowują potrawy na wieczerzę wigilijną i na kolejne dni świąt, a do tego wszystkiego gra muzyka świąteczna. Wszyscy znamy różne piosenki świąteczne, każdy z nas ma też swoją ukochaną melodię , która kojarzy się ze świętami.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Na początku zeszłego wieku sceptycy przebąkiwali, że telewizja wcale nie ma przyszłości, bo siedzenie parę godzin dziennie przed monitorem telewizora jest zupełnie bezsensowne. Jednak czas pokazał, że mocno się mylili. Oglądanie oper mydlanych czy filmów fabularnych oraz serwisów informacyjnych staje się dzisiaj najlepszą formą spędzania wolnego popołudnia. Niektóre programy nadawane w zeszłym roku zgromadziły przed odbiornikami czteromilionową widownię, co dowodzi, że telewizja ma liczne grono wielbicieli.