Tag Archives: dźwięki

Home »  Tag: dźwięki

admin
Komentowanie nie jest możliwe
Rock, to muzyka która gatunkowo jest już stosunkowo stara, ale w tym przypadku nie można stwierdzić, że czas dla tej muzyki się skończył. Zdecydowanie muzyka rockowa posiada bardzo dużo słuchaczy, którzy z chęcią wybierają się na koncerty największych, jak i tych mniej popularnych zespołów, które najczęściej znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest przede wszystkim na mocnych brzmieniach gitarowych, które rzecz jasna wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, które nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się wielką popularnością, co przekłada się przede wszystkim na to, że wciąż w przeważającym stopniu produkowana jest ona z użyciem żywych instrumentów. Oczywiście progres tej muzyki wiąże się z dopuszczeniem elektroniki, jednak w tym przypadku jest ona przede wszystkim dodatkiem do całości brzmienia takiego gatunku muzycznego.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Rock, to muzyka, która w panujących czasach mimo powszechnie stosowanej w muzyce elektroniki, bez zmian wykorzystuje zwłaszcza żywe instrumenty. Zdecydowanie jest to bardzo duży atut, który przekłada się na to, że dużo osób z ogromną chęcią słucha tej muzyki. Oczywiście jak każdy inny gatunek muzyczny, tak również rock posiada ciekawe odmiany. Jest to spowodowane odmiennym spojrzeniem na wybrany gatunek muzyczny i tak również w przypadku rocka jest wielu artystów, którzy wykonują utwory rockowe w innym brzmieniu.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Instrumenty muzyczne dzieli się na instrumenty dęte i szarpane. Wśród instrumentów dętych, nazywanych także aerofonami można rozróżnić aerofony blaszane, drewniane oraz klawiszowe. Reprezentantów grup instrumentów dętych wykonanych z blachy i drewna znamy bardzo dużo i są ogólnie znane. Instrumenty dęte klawiszowe to stosunkowo nieduża grupa.
Sposób na jesienną chandrę
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Stajemy się społeczeństwem, które coraz rzadziej zagląda do książek. Przygnębiające nieco stwierdzenie, z racji iż człowiek wychowany tylko przed ekranem telewizora bytuje zupełnie inaczej, niż ktoś kto czyta książki. Z jakiego powodu? Otóż czytanie w sposób widoczny wpływa na nasz rozwój. Telewizja hamuje samodzielne myślenie. Wszystko mamy wyłożone na tacy: scenerię, mimikę. Pochłaniając lekturę, to my tworzymy film. Nasz film, którego jesteśmy reżyserem. Sami obsadzamy role i obmyślamy scenografię. Poszczególna scena powstaje w naszej głowie.