Tag Archives: księgarnia

Home »  Tag: księgarnia

admin
Komentowanie nie jest możliwe
W dwudziestym pierwszym wieku duża ilość muzyki, może zazwyczaj przytłaczać. Niestety, podejmowanie dużej liczby mniej lub bardziej ważkich decyzji co do zakupienia płyty nie jest kwestią zbyt łatwą, dlatego też lepiej mocno się do niej przyłożyć. Jak jednak wybrać odpowiednią pozycje, jak wyłowić z gąszczu tytułów ten jeden jedyny upragniony? Sprawa ta wymaga znakomitego przygotowania i podejmowania ogromnie świadomych zakupów. Cudownym miejscem, gdzie warto je rozpocząć może byćniesamowity sklep albo księgarnia muzyczna.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Poziom czytelnictwa na niemalże całej Ziemi znacząco maleje. Co prawda jesteśmy sporo mądrzejsi, niż poprzednie pokolenia, a i tak nie czytamy aż tak wiele. Naturalnie i tak nie można myśleć, iż niegdyś absolutnie wszyscy czytali książki – w końcu analfabetyzm dopiero od niedawna nie jest zmorą naszego społeczeństwa. Jednak fakty są takie, że ulega zmniejszeniu ilość tych osób, które potrafią docenić książki. Dlaczego maleje ciągle poziom czytelnictwa w Anglii, Kanadzie, Norwegii bądź Polsce?
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Czasami zdarza się, iż zaglądam do księgarni, by kupić dzieciom książkę, lecz nie mam jakiegoś upatrzonego tytułu czy choćby autora na myśli. Nie jest aż tak źle, jeśli jest to realna księgarnia, po dłuższej chwili spędzonej między półkami, po kilkunastu obejrzanych i „pomacanych” książkach udaje mi się coś wybrać. Trudniej jest, jeżeli zakupu chcę dokonać w księgarni internetowej. Wirtualnej książki nie jestem w stanie przekartkować ani sprawdzić jakości umieszczonych w niej ilustracji. Nic dziwnego zatem, iż wybór jest trudny, zwłaszcza, że na rynku książek dziecięcych i młodzieżowych co roku pojawia się trzy tysiące tytułów.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Jedną z najstarszych form spędzania wolnego czasu jest literatura, ludzie od dawien dawna traktowali książki jako świetną formę spędzania wolnego czasu. Lecz książki to również ogromna wiedza, na ich stronach zapisano dużą część wiadomości, jakie posiadła w ciągu minionych wieków. Wydawać by się mogło, że literaturze nic nie będzie w stanie zagrozić, jednak niestety ostatnie lata pokazały że jest inaczej. Przynajmniej w naszym kraju, bo jednak nasi sąsiedzi dają sobie radę i tam kryzysu na rynku wydawniczym nie ma.