Tag Archives: sztuka

Home »  Tag: sztuka

admin
Komentowanie nie jest możliwe
Sztuka bez wątpienia odgrywa bardzo ważną rolę w życiu praktycznie każdego z nas – dodatkowo śmiało możemy powiedzieć, że wywarła ona spory wpływ na rozwój dosłownie każdej cywilizacji tego świata. Z drugiej jednak strony trudno byłoby zaprzeczyć temu, że w przypadku takich jej odmian jak na przykład muzyka wiele zależy tylko od naszych upodobań; niektórzy ludzie po prostu nie lubią takich rzeczy i w żaden sposób nie da się tego zmienić. Z drugiej strony istnieją takie odmiany sztuki, które są uwielbiane dosłownie przez wszystkich ludzi.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Nurt art deco zapoczątkowany był w pierwszej połowie dwudziestego wieku i był odpowiedzią na zanik dyscypliny przestrzennej mający miejsce w uznawanych za najlepsze w ówczesnym czasie innych kierunkach tworzenia. Omawiany styl odróżnia się przede wszystkim symetrycznością i sięganiem do idealnych wzorów geometrycznych, aczkolwiek nie zawsze.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Jazz to taki typ muzyki, który aktualnie jest nieco w odwrocie. Oczywiście i kiedyś nie było tak, że dosłownie wszyscy rozkoszowali się jazzem, ale na pewno amerykański czy polish jazz były powszechniejsze. Cóż, można w sumie powiedzieć, iż jazz ma bardzo dużą konkurencję. Jeśli na rynku powstało sporo więcej gatunków muzycznych, przykładowo hip hop bądź electro, to nie może zdziwić, że jazzmeni muszą przywyknąć do tej sytuacji. W rozgłośniach radiowych oraz w telewizji królują zgoła odmienne style, a więc jazz pewnie będzie ciągle niszową muzyką.
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Sztuka jest zagadnieniem, które bez przerwy od wieków, a nawet tysięcy lat odgrywa bardzo dużą rolę w kulturalnym progresie społeczeństwa. Ma to związek z tym, że oglądanie dzieł kultury przeważnie pozwala człowiekowi na sięganie myślami poza granice teraźniejszości. Ponadto oglądając niektóre dzieła sztuki rodzi się w nas w większości przypadków uznanie dla zdolności ludzkich, które wydają nam się w rzeczywistości nieograniczone.