Klawisze fortepianu
admin
Komentowanie nie jest możliwe
and posted in Kultura
Muzyka to ukojenie duszy – sprawia, że niejako stajemy się wspanialszymi ludźmi! Akurat co do tego nie można mieć wątpliwości – oczywiście rozchodzi się w tym momencie o melomanów, a nie takich ludzi, którzy no szczerze powiedziawszy nie słuchają fajnej muzyki. Choć zwykło się mówi, że o ludzkich gustach nie należy dyskutować. Można być pewnym jednego – muzyka sprawia sporo dobrego, co do tego autentycznie nikt nie może miewać nawet niewielkich wątpliwości. Doskonale, iż istnieje w naszym życiu muzyka.

kup tutaj
Bardzo często jest tak, że za bardzo deprecjonujemy rangę słuchania muzyki, jej oddziaływania na człowieka. To co prawda nieco łatwe do wytłumaczenia, ale i tak ciężko pochwalić owy pogląd. Tacy muzycy jak na przykład wielka Teresa Werner powodują, że całe nasze życie tak jakby staje się piękniejsze. A prawda jest taka, iż funkcjonowanie bez dobrej muzyki jest ubogie, nie chodzi o kwestie materialne, bardziej rozchodzi się o duchowość. I dlatego często zauważyć można, że prawdziwi melomani mają piękną duszę. W szczególności niezwykła jest muzyka rosyjska oraz klasyczna, na przykład utwory Chopina.

Fryderyk Szopen spowodował, iż Polska cieszy się ogromną estymą wśród fanów takiej muzyki. Można śmiało powiedzieć, że chociaż nierzadko niejako ignorujemy piękną muzykę, preferujemy muzykę z komercyjnego radia, to jednakże na całe szczęście tacy muzycy jak na przykład Rafał Blechacz (idź do: http://dalga.pl/chopin-polonaises-nos-rafal-blechacz-polska-cena-p-36017.html) coraz częściej są dotowani, zasadniczo są bardziej doceniani. Nigdy nie można uważać, iż czymś w porządku jest to, aby uważać, że takowi muzycy, którzy rozsławiają naszą ojczyznę na dosłownie całym świecie, poradzą sobie bez akurat naszej pomocy – należy starać się wspierać polskich artystów.

Klawisze fortepianu
Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Szczególnie, iż często muzyka jest w stanie tak jakby uratować nam życie. Sprawia, że niejako jesteśmy sporo bardziej odstresowani, a w końcu akurat w dzisiejszych czasach często jest tak, iż nieustannie się stresujemy. W żadnym razie nie powinniśmy uważać, że tacy muzycy jak Teresa Werner albo Krystian Zimerman nie sprawiają, iż świat, często trudny do zaakceptowania, nareszcie jest milszy w odbiorze. Oczywiście muzyka na nasze nieszczęście nie jest w stanie rozwikłać wszelkich naszych problemów, lecz to jest chyba dla wszystkich w pełni jasne. Zadbajmy w takim razie o to, aby nie słuchać byle czego, a zapewne muzyka pomoże nam w życiu.

Comments are closed.