telewizor
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in Kultura
Korzystając z telewizora często sięga się po najróżniejsze programy, z nich można się dowiedzieć, co będzie emitowane w najbliższych dniach. Wprawdzie wszystkie sieci kablowe i satelitarne jakieś programy oferują, lecz przeważnie korzystanie z nich nie jest wygodne. Całkiem niedawno jeszcze ogromnym zainteresowaniem cieszyły się programy w wersji papierowej, wydawane z tygodniowym wyprzedzeniem. W dalszym ciągu wiele osób je wybiera, zwłaszcza że są one taniutkie, lecz mają pewne wady.

dziecko przed telewizorem
Autor: Sarah Joy
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze nie posiadają często wszystkich dostępnych kanałów, jakich będzie nawet blisko 150, a poza tym ciężko się w nich szuka. A że obecnie internet oferuje praktycznie wszystko, czego się potrzebuje, to jest zrozumiałe, że od jakiegoś czasu dużym zainteresowaniem cieszą się najróżniejsze programy w serwisach internetowych. Co prawda wymagają one dostępu do internetu, ale aktualnie nie jest to jakimś wielkim problemem, a dają zupełnie inne możliwości niż papierowe gazetki, no i nie ma konieczności chodzenia do kiosku po następny numer.

Najczęściej spotykany na stronach program TV ma podobny układ. Składa się z paska podręcznych linków, wyszukiwarki i sekcji która prezentuje w pionowych kolumnach programy poszczególnych stacji. Jednorazowo tego typy sekcji jest wyświetlanych kilka, i przy pomocy przycisków można je w łatwy sposób przewijać na następnekanały. Programy emitowane są od obecnej godziny w taki sposób, że łatwo można zobaczyć, jak rozkładają się czasowo na dane godziny. Dla sporej grupy użytkowników przydatne są przyciski do szybkiego wybierania.

W łatwy sposób można zmienić pokazywany program na dzień następny i z powrotem, oraz sprawdzić listę wszystkich kanałów. Jeżeli ktoś będzie chciał czegoś więcej, to skorzystać może z zaawansowanej wyszukiwarki. W wyszukiwarce można określić dzień programu, zakres godzin, konkretny kanał albo ich grupę. W rezultacie otrzyma się listę programów, którą można później normalnie przeglądać. Dobre programy mają także szczegółowe opisy filmów i programów, razem z wiekiem, od jakiego jest zalecane oglądanie.
Jeden z nich jest obecny pod tym adresem: tv.pl.
Comments are closed.