książki
admin
Komentowanie nie jest możliwe
and posted in Kultura
„Poczytaj mi Tato”, „Cała Polska czyta dzieciom” to tylko niektóre akcje społeczne mające na celu zachęcenie Polaków do czytania książek. W dobie Naszej Klasy, Smartfonów zapominamy o jakże przyjemnym, poczciwym czytaniu do poduszki.

Bywają aczkolwiek ciągnące się zimowe wieczory, w czasie których warto powrócić do niemal porzuconych sposobów spędzania wolnych chwil. Skorzystajmy z wartościowej literatury, która rozwija słownictwo, wyobraźnię, elokwencję.

Dobra literatura to pojęcie względne. Duży wybór stylów literackich pozwala nawet najbardziej wybrednemu czytelnikowi odkryć coś dla siebie. Klasyczną literaturą najczęściej zainteresują się intelektualiści oraz uczniowie (obowiązuje ich pewien kanon literacki). Po science fiction lub fantasy chętnie sięgną mężczyźni. Zaś kobiety bardziej wciągnie literatura obyczajowa i romantyczna. Dobry kryminał lub thriller należą do uniwersalnych czytadeł. Podobnie jest z beletrystyką. Zapracowani businessmani wybierają poradniki branżowe. Albumy kupujemy jako prezenty. Takie przykłady można wymieniać bardzo długo.

Gdzie należy się wybrać w celu uzupełnienia cennymi pozycjami naszej domowej biblioteczki? Empik, księgarnie, salony prasowe czy choćby zwykły kiosk na dworcu. Książkę można kupić wszędzie. Zostaje tylko sprawa chęci. Dla nowoczesnych, rynek oferuje e-booki. Obecnie praktycznie każda pozycja ma swoją wersję elektroniczną. E-booki łatwo się wydaje i dobrze sprzedaje.Dla bardziej wybrednych czytelników zalecamy księgarnie internetowe. Bez nerwów, w zaciszu domowym można przesortować ogromny wybór najprzeróżniejszej literatury. Zasiadając przy komputerze z filiżanką kawy czytamy profesjonalne recenzje, krytyki czy też uwagi Internautów, którzy już zapoznali się z daną książką. W wielu księgarniach internetowych funkcjonują zakładki dające możliwość zapoznać się z biografią autora książki, sugestiami kupna podobnych tematycznie książek lub opisami wydawnictw. Nie musimy kupować przysłowiowego „kota w worku”.

Idąc dalej. Coraz częściej księgarnie i wydawnictwa on line specjalizują się w określonych typach literatury. Dla odbiorcy zainteresowanego literaturą branżową stanowi to zdecydowane ułatwienie. Taka księgarnia skupia się na gromadzeniu książek o danej tematyce. Dzięki temu mamy pewność, że również niszowe wydawnictwo, którego nie znajdziemy w wielotematycznych księgarniach, będzie do nabycia w księgarni branżowej.Dużym zaufaniem wśród księgarni branżowych cieszą się księgarnie prawniczo – naukowe. Większość dostępnych tam książek jest pisana przez osoby wybitne w swojej dziedzinie oraz dodatkowo polecana przez instytucje naukowe. Księgarnie tego rodzaju dają nam literaturę wysokiej jakości i eliminują literackie gnioty.

Atutem nabywania literatury w księgarniach on line jest głównie lepsza cena. Jak pokazują statystyki można oszczędzić nawet do 10 zł na książce. Doliczając koszt wysyłki, suma summarum i tak transakcja jest tańsza niż zakup książki w tradycyjnej księgarni.
Upalny tydzień rekompensuje tydzień dzeszczów. I tak na okrągło. Książka jest najlepszym wyborem na każdy typ pogody. Możemy czytać relaksując się w fotelu, czy też leżąc na plaży a w chłodniejszą pogodę zaszywamy się w domu i delektujemy się dobrą literaturą.
Comments are closed.