koncert
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , and posted in Kultura
Sporo osób wydaje sobie sprawę z tego, że bardzo istotną rolę podczas koncertu oraz przeróżnego typu wystąpień na scenie odgrywa oświetlenie. To właśnie od niego zależy czy wszyscy artyści będą właściwie oświetleni, jak i także zależy od tego też to, czy widzowie będą cały czas przyciągani na tą stronę, czy będą umykali wzrokiem gdzieś na bok, bo światła na scenie będą na przykład zbyt ostre oraz okaże się, iż nie są w stanie patrzeć na estradę.

Takie oświetlenie jest bardzo ważneKiedy zastanowimy się nad tym, jak dużo żarówka, lamp i kabli, składa się na oświetlenie sceniczne, to z pewnością będziemy pełni zachwytu dla ludzi, którzy się tym trudnią. Zwłaszcza że należy bardzo uważnie rozłożyć każdą lampę, tak aby oświetlała ona to, co powinna oświetlać. Dodatkowo jeszcze należy tu zaznaczyć, że taka scenografia eventowa, zazwyczaj w znacznej mierze zależy właśnie od oświetlenia. W właściwej chwili na odpowiednią osobę powinien paść konkretny kolor światła, tak by podkreślić spokój konkretnej sceny, lub udowodnić jak niebezpieczne jest to, co aktorzy przedstawiają w danej chwili. Jeśli oświetlenie nie zadziała, albo pojawi się z opóźnieniem, to ma szanse się okazać, że umknie calutki ten nieprawdopodobny efekt.
Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

Kolorowe światła to podstawaKiedy jesteśmy na koncercie, to jesteśmy zahipnotyzowani nie jedynie samą muzyka, która jest przekazywana, lecz również i całą otoczką, która ma miejsce na scenie. Tym jak zjawiają się różnokolorowe snopy światła, jak raz przecinają scenę oświetlając muzyków, a kolejnym razem lecą po tłumie.

Oświetlenie koncertowe powinno być na ruchomych lampach, tak aby od czasu do czasu nie świeciło cały czas w jedno miejsce, bo wówczas nie będzie oferowało takiego świetnego wrażenia. Dodatkowo również trzeba tu powiedzieć, iż takie oświetlenie wymagania nieprawdopodobnej ostrożności operatorów, tak żeby w odpowiedniej chwili się zjawiało i by w odpowiedniej chwili świeciło w ściśle określone miejsce.
To jest niesamowicie ważne zadanie
Bez wątpienia trzeba powiedzieć, iż odpowiedzialność za oświetlenie jest bardzo wielka, gdyż niesamowicie wiele od niego zależy. Szczególnie jeżeli za jego pomocą pragniemy podkreślić to co dzieje się na scenie, to co chcą nam przekazać muzycy lub artyści. Jakby nie było, bez wątpienia warto tu pomyśleć o tym, w jaki sposób możemy jeszcze to oświetlenie ulepszyć.
Comments are closed.