muzyka
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , and posted in Kultura
Wszyscy doskonale wiemy, jak to jest z muzyką, jeśli spytamy pierwszego lepszego Polaka: jakiej muzyki słucha, usłyszymy: tego, co leci w radiu. Można, więc stwierdzić, że wiele osób lubi muzykę popularną. Oczywiście muzyka pop to nie jedynie utwory, które słychać w radiu. Mawia się też o ambitniejszym popie, czyli piosenkach, które większemu gronu nie zawsze przypadną do gustu, mimo, że to popowa stylistyka. Wiadomo, że są też osoby o konkretnych gustach jeśli chodzi o muzykę.

idź na stronę
Źródło: http://www.sxc.hu/
Zresztą, jeśli dłużej porozmawiamy z kimś przypadkowym, to zapewne dotrzemy do tego, czego poza tym, co w radiu dana osoba słucha. Sporo osób kochających muzykę pop kupuje składanki, które są robione przez niemalże wszystkie stacje radiowe. I chociaż niektóre osoby nie rozumieją, po, co ktoś płaci za tego typu płyty, to owe składanki są często na szczytach sprzedaży. Jak widać muzyka pop, tj. piosenki lekkie i przyjemne są tymi, których domaga się większość osób. Rytmiczny refren i nieskomplikowana melodia, to przepis na popowy sukces, który często nie pojawia się po wakacyjnym, czy jakimś innym, sezonie.

Gry z interesującą fabułą

gra
Autor: Christian T. Petersen
Źródło: Planszóweczka.pl

Wydaje nam się, że mało rzeczy jest nam zupełnie nieznanych, kiedy nagle słyszymy hasło gry fabularne i okazuje się, że tak naprawdę mało wiemy. Bo jeśli chodzi o gry to wiele ludzi może wymienić po kilkanaście różnych gier, ale, gdy słyszymy o grach fabularnych, to wszystko wygląda całkiem inaczej, bo to my samodzielnie organizujemy fabułę grę. O co mianowicie chodzi? Otóż musimy zebrać paczkę znajomych, którzy tak jak my chcą pograć w coś wciągającego.

Należy wymyślić ogólne ramy, czyli najważniejszy wątek, coś w stylu: niech to będzie gra w stylu baśni, gdzie niedobry czarodziej, chce pozabijać wszystkich prawilnych magów, albo coś w rodzaju ucieczki z więzienia, jakiś ludzi. Gdy posiadamy ogólny pomysł trzeba wybrać z grupy znajomych jedną osobę, która będzie scenarzystą. Osoba ta powinna konkretniej nakreślić sytuację. A potem nasze postaci, czyli my sami zaczynamy grę. Jest to o bardziej interesujące niż w pospolitych grach, bo to my samodzielnie wybieramy w jaki sposób zareagujemy na każdą sytuację, dlatego nie ma jakiś kombinacji, które da się przewidzieć.
Comments are closed.