sala kinowa
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , , and posted in Kultura
Pochłanianie filmów to z pewnością jedna z najczęściej występujących form spędzania wolnego czasu. Osobnik strudzony, zmęczony po pracy albo innych codziennych zajęciach, czuje potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat filmu. Widz wybiera różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na film premierowy, zaszycie się w domowym zaciszu przed laptopem czy też projekcja w liczniejszym gronie przed kinem domowym z dużym telewizorem 3D. Właściwie cel i tak zawsze jest jeden – czas relaksu.

Ale relaks przed ekranem postrzegany jest w różny sposób. Wszystko zależy od tego które gatunki filmowe oglądającego pochłaniają najbardziej.
aktorka w filmie
Autor: OverThePeak.com
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli jest to komedia romantyczna (więcej) to jasne jest, że relaksem będzie poznawanie miłosnych przygód głównych bohaterów. Jeśli widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji (*dalej) to dla niego świetnie jest wtedy gdy na ekranie obserwuje pościg za pościgiem w tle tysięcy wystrzałów z różnej broni palnej. Natomiast kolejny widz może radować się filmami takimi jak horrory i wtedy dla niego relaksem jest gdy na ekranie jucha się przelewa non stop a zimny pot nie odpuszcza do ostatnich chwil. Przykładów na odpoczynek przy filmie można by mnożyć bardzo długo.

aktor
Autor: Tabercil
Źródło: http://www.flickr.com

Każdy widz będzie go postrzegał inaczej, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie zrozumieć. Bo jak mogą dogadać się miłośnicy filmów obyczajowych z tymi od krwawych horrorów? Może być trudno, nawet jeśli każda z nich ma po sto argumentów na swoją teorię spędzania wolnego czasu.

Kolejnym wyznacznikiem jest produkcja filmu czyli państwo w którym film powstał. Nie jest tajemnicą, że filmy amerykańskie są najczęściej oglądane w Polsce. Jednak jest i część osób, które kochają na przykład filmy angielskie, rodzime filmy polskie (więcej o filmach tutaj), filmy niemieckie, filmy japońskie czy na przykład filmy francuskie. Wszystkie te kraje mają swoje gorsze i lepsze produkcje co jest co jest naturalne, ale warto szukać tych najlepszych a najszybciej jest to zrobić w jakimś serwisie filmowym.

Nie rzadko jest tak, że oglądający lubią dyskutować na temat filmu. Większość z nich uznaje się za znawców wytrawnych, więc dyskusja o filmach często jest pełna emocji jeśli spotkają się osoby o różnych poglądach. Dialogi na temat filmu mogą być prowadzone nie tylko na żywo, ale również rzecz jasna w sieci internet. Cała masa portali, witryn, blogów, for oraz grup dyskusyjnych powstało właśnie po to by miłośnicy kina różnorodnego, mogli wypowiedzieć się o każdej porze doby. Serwisy o tematyce filmowej pozwalają na |recenzje filmowe >> więcej na Hitosfera.com każdemu kto tylko ma chęć podzielić się własnym zdaniem. Dodatkowo obejrzanym produkcjom można stawiać oceny według swojego uznania. Tego typu rankingi są pomocne dla widzów, którzy stoją przed problemem wybrania filmu na weekend. Wchodząc na serwis poświęcony recenzjom filmowym staje się to prostsze i przyjemniejsze. Ale należy mieć na uwadze, że ostatecznie filmo maniak i tak powinien wyrobić swoje własne zdanie na temat filmu, a nie tylko kierować się opinią pozostałych widzów.

Comments are closed.