Stereo, wieża
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , and posted in Kultura
W tym tekście przede wszystkim o muzyce islandzkiej. Bo chociaż przeciętny Polak głównie słucha typowo amerykańskich oraz polskich utworów, to jednakowoż na szczęście nie można rzec, że sporo bardziej egzotyczni wykonawcy są u nas w zupełności ignorowani, niesłuchani.

Autor: RossinaBossioB
Niby muzyka etniczna płyty cd/dvd jest jakby nie patrzeć mało znana, lecz na całe szczęście wcale nie jest aż tak słabo. Bardzo cieszy, iż w choćby wrześniu w naszym kraju będzie grał Gus Gus – zatem wybitny zespół ze stolicy Islandii. W ogóle to jest tak, że Reykjavik charakteryzuje się rewelacyjnym życiem klubowym, islandzkie bary mają nietypowy klimacik.

Bardzo cieszy także to, że Gus Gus nie będzie występował tylko w Warszawie, lecz także we Wrocławiu czy Poznaniu. Zasadniczo tych miast będzie większa ilość, zatem islandzka muzyka elektroniczna płyty cd/dvd jest względnie modna, no przynajmniej wśród tej nieco bardziej muzycznie rozsmakowanej publiczności (ciesz się przebojami muzycznymi kiedy chcesz: muzyka etniczna płyty cd/dvd). Ogromne wyrazy szacunku dla Bjork, zapewne zdecydowana większość lekko ponadprzeciętnych miłośników muzyki kojarzy tę islandzką piosenkarkę. Wzbudzała ona niegdyś duże kontrowersje, choć oczywiście to nie były typowe kontrowersje, coś kiepskiego, robionego na siłę. To właśnie dzięki Bjork zimna Islandia dała radę pozyskać znaczną estymę, szacunek wśród dziesiątek milionów osób na calutkim świecie.

Powiedzmy stworzona przez nią muzyka filmowa płyty cd/dvd jest niemalże dziełem sztuki. Sporo osób tak czy siak nie kupuje stylu Bjork – i OK, przecież kto rzekł, iż we wszystkich przypadkach nawet ktoś wspaniały nie musi być automatycznie bożyszczem tłumów. Pewnie Bjork to nawet bardziej odpowiada…

To na sam koniec należy jeszcze trochę napisać o pewnie mało któremu czytelnikowi znanemu muzykowi… Mowa o Asgeirze – chłopak ma tylko 22 lata, lecz jego niesamowity styl sprawia, że całkowicie jakoś nie widać braku większego doświadczenia. Zresztą w sumie jego młodociany wiek jest wielką zasługą! A więc jeżeli któregoś z melomanów bardzo interesuje niesamowita, odmienna, niż wszystkie inne muzyka, niech najzwyczajniej sięgnie po islandzką muzykę. Bo nawet islandzka muzyka dziecięca płyty cd/dvd jest czymś niezwykłym, godnym uwagi (wzbogać prywatną płytotekę w prawdziwe klasyki: muzyka dziecięca).

Comments are closed.