artystka grająca na ulicy
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Bycie artystą w dzisiejszych latach nie jest łatwe i tylko na pocieszenie można wspomnieć, że najprawdopodobniej nigdy nie było. Uczęszczanie do podstawowej szkoły muzycznej wcale nie wróży świetlanej przyszłości na scenie – najczęściej przyszły sukces kończy się tym, że muzyk, który kiedyś zacięciem ćwiczył gamy, dziś nie wie nawet, gdzie jest położony jego mandolina.

lokal do wynajęcia
Autor: Hamner_Fotos
Źródło: http://www.flickr.com
Gros osób preferuje jednak posiadanie konkretnego fachu, który jeszcze pozwoli na zarobienie sporych pieniędzy. Jedynie nieliczni mają szczęście i robią oszałamiającą karierę jako np. członkowie zespołów znanych w gminie a nawet w całym kraju. Chyba najtrudniej mają ci, którzy ukończyli studia muzyczne i są wykształconymi kontrabasistami bądź pianistami, przygotowani do tego, żeby dostać pracę w znanej orkiestrze. Jednak taką pracę są w stanie wykonywać tylko nieliczni, natomiast pozostali są zmuszeni wykazać się pomysłowością, aby połączyć swoje hobby z pracą zarobkową. Dla niektórych krzepiąca okazuje się oprawa muzyczna imprez. Takie hasło jest zazwyczaj łączone z istotnymi wydarzeniami w życiu członka rodziny. Kontrabasistka może zagrać w trakcie ceremonii ślubnych, ponieważ Ave Maria w wykonaniu takiej muzyczki zawsze będzie wzruszać zaproszonych słuchaczy.

Co dwie głowy, to nie jedna – tak przynajmniej komunikuje powszechnie znane porzekadło. A na pewno nie odkryjemy Ameryki, jeśli znamy, że w zespole jest o wiele raźniej. Nic dziwnego w tym, że ci bardziej przedsiębiorczy saksofoniści poszukują kamratów, aby wspólnie muzykować. Tym samym oferta w znacznym stopniu się poszerza i staje się dla potencjalnych klientów bardziej atrakcyjną. Występ (kabaretranczo.pl) solowy nie jest tak efektowny, jak występ zespołu, a jedna skrzypaczka to nie to samo, co kwartet smyczkowy na ślub. I w ten sposób fraza oprawa muzyczna imprez zyskuje na kolejnym znaczeniu.

Własna działalność gospodarcza wymaga tego, aby taki muzyk biznesmen poświęcał czas na kwestie czysto organizacyjne. Należy ustalić, kto będzie odbierał telefony, prowadził stronę internetową i kto zajmie się marketingiem. A gdy taki biznes nabierze rumieńców, to może nawet niektórzy pomyślą o zaangażowaniu dodatkowej osoby, która w profesjonalny sposób będzie każdego dnia odpisywać na maile.
Comments are closed.