nowożeńcy
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , , , and posted in Kultura
Wybór idealnej muzyki na uroczystość weselną to bez wątpienia istotna kwestia. W znacznej mierze to właśnie muzyka ma wpływ na charakter i nastrój naszego przyjęcia. Bardzo ważne więc wydaje się zamówienie właściwego zespołu muzycznego, jak również przygotowanie odpowiedniej listy utworów wykonywanych w trakcie wesela. Bardzo często załatwienie wszelkich kwestii związanych z muzyką wymaga dużo czasu i energii.

młoda para przy aucie
Autor: Katsu Nojiri
Źródło: http://www.flickr.com
Na samym początku musimy zdecydować się, czy zależy nam na muzyce granej na żywo, czy też wolimy wybrać profesjonalnego dj’a. Trzeba wiedzieć też, że w sytuacji eleganckich, niezwykle wytwornych wesel znacznie lepiej sprawdza się muzyka na żywo. Możemy również pójść na pewien kompromis w tej sytuacji, wybierając kwartet smyczkowy (http://strings.art.pl/portfolio/uczta/), który będzie dostojnie przygrywał we wstępnej fazie przyjęcia, natomiast w trakcie części tanecznej powierzmy zabawę w ręce dj’a. Bardzo dużo osób zamawia także skrzypce na ślub, które zapewniają niezwykle subtelną i wytworną atmosferę.

Zanim postanowimy zaprosić na nasz ślub – szczegóły pod tym łączem- wideofilmowanie nowy targ – zespół musimy również sprawdzić, czy miejsce, w jakim planujemy urządzić imprezę posiada właściwe zaplecze sprzętowe i spełnia wszystkie wymogi techniczne. Musimy zwrócić uwagę na ilość oraz jakość głośników, zadbać o właściwe zabezpieczenie sceny itd. Nierzadko weselne zespoły muzyczne są w stanie zapewnić niezbędny sprzęt na czas przyjęcia, można także skorzystać z wypożyczalni, jeśli lokal nie może zapewnić nam niezbędnych akcesoriów.

Współcześnie o wiele częściej młode pary urządzają wesela z motywem przewodnim. Popularne są wesela, na których dominuje muzyka z lat 60. i 70. Znacznie częściej z parkietów znika tradycyjne weselne disco, a w to miejsce dobierana jest gustowna i elegancka, klasyczna muzyka. Warto jest szukać urozmaiceń w tej kwestii, bowiem bardzo często to właśnie dzięki temu przyjęcia pozostają w pamięci na bardzo długi czas.

Każda młoda para musi jednak pamiętać, iż muzykę na wesele (więcej wskazówek) należy dobierać nie tylko pod kątem swoich preferencji, lecz także z uwzględnieniem gustów gości. Jeśli na naszym weselu będzie dużo konserwatywnych osób, raczej warto zrezygnować z elektronicznych, innowacyjnych utworów, jakie mogą nie być przez nich znane.

Comments are closed.