Letnie festiwale muzyczne w Portugalii
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , and posted in Kultura
Aktualnie jest w sumie dużo prościej się wybić ze swoim zespołem muzycznym, aniżeli wcześniej. Oczywiście rozchodzi się o ten band, który mimo wszystko coś tam sobą reprezentuje. Wiadomo – jeśli jesteśmy najzwyklejszymi amatorami, pewnie nie zrobimy dużej kariery. Choć tak naprawdę funkcjonuje dużo zespołów, które w zasadzie nic interesującego sobą nie reprezentują. Wspaniale, że jednak solidni muzycy, jeżeli mocno będą się starali, mogą zrobić karierę, odnieść upragniony sukces. Niegdyś Andy Warhol rzekł, iż każdy zasługuje na pięć minut sławy.

Pewnie ciężko o odniesienie sukcesu na miarę chociażby takich grup jak Budka Suflera (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=budka+suflera), trudno dzisiaj stworzyć ten zespół, który trafia do niemal każdego, ale to i tak jeszcze nie znaczy, że kariera jest nierealne. Dobra, to w jaki sposób działać? Niesamowicie istotne jest choćby to, aby nagrać przynajmniej kilka dobrych utworów. Dobrym wyjściem jest wysłanie ich do znanych krytyków muzycznych, znawców, którzy chętnie oceniliby nasze umiejętności. Oczywiście nie we wszystkich realia są takie, iż znana persona będzie chciała nas odsłuchać, lecz trzeba próbować.

koncert
Autor: -ted
Źródło: http://www.flickr.com

Należy także reklamować swój zespół w różnych społecznościówkach. Szczególnie godnym uwagi jest Facebook – bardzo dobre narzędzie do chociażby kontaktu ze swoimi fanami. Godne wielkiego zainteresowania jest także to by regularnie grać koncerty, zapewne darmowe, ale czy to aż taki kłopot? Jeżeli band będzie charakteryzował się godnym poziomem, w dużym stopniu zwiększamy szanse, że ktoś w ogóle nas zaprosi. Cóż, nikt nie powiedział, że początku zespołów muzycznych należą do łatwych. Później będzie lepiej bądź jeszcze gorzej. To wszystko zależy od tego jak potoczy się nasza ścieżka.

W wielkim błędzie są tacy muzycy, którzy chociażby minimalnie deprecjonują ogromne znaczenie Youtube. Przecież nie ma dzisiaj popularniejszego miejsca z piosenkami, niż Youtube! Często muzycy, którzy umieścili własne nieprofesjonalne utwory, po pewnym czasie dostrzegli, iż bardzo pomocne są tego typu serwisy, ponieważ nareszcie zdobyli niezłą popularność. Czyli postarajmy się zrobić karierę, spowodować, że takie bandy jak chociażby coma (http://www.terazrock.pl/aktualnosci.html?tag=coma) wreszcie zostaną zastąpione przez równie wspaniałych muzyków.
Comments are closed.