artystka grająca na ulicy
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Wydźwięk czterech instrumentów smyczkowych, wykonany przez kwartet smyczkowy, swoją historię ma w epoce barokowej. Na dobre utrwalił się w świadomości Europejczyków w oświeceniu. Dziś czwórka grająca na skrzypkach, altówce i wiolonczeli uświetnia ślub, bankiet czy inne przyjęcie.

Czym kierować się przy poszukiwaniu kwartetu smyczkowego, który ma zagrać dla nas muzykę? W internecie zweryfikujemy wiele stron zespołów zarówno profesjonalnych jak i tworzonych w nieodległej przeszłości. Doświadczenie w graniu na imprezach jest sprawą istotną, ale nie stanowi o jedynym atrybucie zespołu. Kolejna sprawa to repertuar, a konkretnie umiejętność dostosowania nowożytnych klimatów do dzisiejszej muzyki rozrywkowej i filmowej. Uczta w starym klimacie, sprzed kilku wieków, przeniesie nas w zupełnie inny świat muzyki, aniżeli znana nam obecnie. Nie tylko kochający muzykę klasyczną i filharmonii mogą zachwycać się wyjątkowością kwartetów grających Beethovena czy Straussa. Wydźwięk co najmniej trzech instrumentów strunowych, przy dogranym nagłośnieniu i repertuarze zrobi naprawdę ogromne wrażenie.

W pertraktacjach z klientami kwartet smyczkowy (http://strings.art.pl) negocjuje cenę oprawy w oparciu o dotychczasowe doświadczenie. Przy umowie i charakterystyce zlecenia nie obędzie się też bez jednostkowego podejścia do niepowtarzalnej „zajawki” muzycznej. Obyty w wystąpieniach muzycznych kwartet potrafi dopasować muzykę do zamkniętych bankietów, spotkań biznesowych, ślubów cywilnych (strona internetowa tutaj) czy innych imprez okolicznościowych. Zespół powinien być gotowy na poprawkę na realizację pomysłu co do rodzaju muzyki, która nadaje uroczystości niepowtarzalny klimat i rytm.

Zestawienie nowoczesnych wstawek z ideą muzyki oświeceniowej nie jest dla zespołu, grającego w trasie od lat, trudnym wyzwaniem. W wielu przypadkach takie „połączenie” wydaje się kompletnie bezsensowne i nierealne. Czasem po prostu nie warto modyfikować nowożytnych klimatów Vivaldiego czy von Beethovena, nie wypada wręcz mieszać prekursorów swoich czasów z dzisiejszą muzyką rozrywkową. Ale i te kombinacje się zdarzają. Ograny kwartet smyczkowy powinien w umiejętny sposób łączyć klimaty różnych epok, aby wrażenie końcowe budziło przyjemność i respekt, a nie łapanie się za uszy.
Comments are closed.