księgarnia
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Jak się wszystko zmienia najlepiej zobaczyć po kondycji niektórych branż. Jeszcze kilka lat temu nic nie zapowiadało, że że pojawią się takie zmiany, że ludzie zamiast tradycyjnych zakupów będą kupować przed ekranem komputera. Taką zmianę przyniósł internet. Jest to wygodne, ale takie rozwiązanie naraża nas na pewne straty. W tym wypadku chyba powinniśmy wspomnieć z brakiem obcowania z danym produktem, a najlepiej tu pasuje tradycyjna książka. Coraz mniej osób kupuje w księgarni po uprzednim dotknięciu i pooglądaniu książki. Teraz kupuje się szybko, wystarczy jedno kliknięcie.

książki
Autor: Marco
Źródło: http://www.flickr.com
Czy jest w tym coś nagannego? może i nie. Zakup książki staje się nie lada wyczynem, szczególnie, gdy popatrzymy na poziom czytelnictwa w naszym kraju. W tym temacie borykamy się z innym problemem: kupno książki (łącze) to nie problem, coraz trudniej jednak znaleźć prawdziwe księgarnie. Dzieje się tak, gdyż łatwiej przenieść każdy interes do internetu. Nie wymaga to wynajmu lokalu, do którego będą przychodzili klienci?

Wystarczy zbudować ładną stronę, wypromować ją, znaleźć miejsce do przechowywania towaru jakim są książki i można rozpocząć sprzedaż. Kolejny problem to tak zwane książki elektroniczne. Z jednej strony jeszcze tak naprawdę nie zdominowały rynku książki, jednak wkrótce może to nastąpić. Czy wtedy książki: przeskocz pod ten adres https://fonopolis.pl/ drukowane odejdą do lamusa, a księgarnie zostaną zamknięte. Na szczęście, jak pokazują ostatnie wydarzenia, tak nie będzie. tradycyjne książki jeszcze długo będą cieszyć się powodzeniem, gdyż nawet jeśli książki elektroniczne (przykład: świetna e-literatura podróżnicza i przewodniki) cieszą się coraz większym powodzeniem, to jednak dla wielu osobom tradycyjne wydanie jest esencją prawdziwej literatury. Jeżeli chodzi o literaturę, każdy znajdzie coś dla siebie, na przykład – nauki humanistyczne i społeczne.

Co do istnienia księgarni toprawdą jest, iż jest ich coraz mniej, zaś coraz więcej powstaje księgarni internetowych. To z jednej strony na pewno dobra wiadomość dla klientów, bo gwarantuje to większą dostępność i niższe ceny. Z drugiej zaś strony, rodzi to problemy, ponieważ przez to, że jest coraz mniej księgarni tradycyjnych człowiek traci kontakt z książką. Nie może po prostu prosto z ulicy dokonać zakupu książki z określonego wydawnictwa. Zamiast tego, otwiera komputer i klika.
Comments are closed.