images
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , , and posted in Kultura
To, czego słucha dzieciak, posiada znaczny wpływ na jego wychowanie. Generalnie wszyscy rodziciele muszą wiedzieć, w jakich utworach gustuje ich podopieczny. Współczesna branża artystyczna jest kiepska, tak twierdzą nawet najbardziej stonowani komentatorzy.

Bez wątpienia powinieneś ograniczać dzieciakowi dostęp do sławnych aktualnie zespołów, w których klipach przeważają nagość i przemoc. Jako rozsądny opiekun musisz chronić swojego potomka przed klipami hip hopowymi z USA, w których piosenkarze używają ohydnego słownictwa.

Tego rodzaju muzyka może uczynić, że twój dzieciak zinternalizuje złe postawy życiowe, takie jak brak szacunku do kobiet i egoizm. Trzeba powiedzieć to wprost – raperzy nie komunikują słuchaczom żadnych wartościowych rzeczy, a wręcz przeciwnie. Rzecz jasna niemożliwe jest zupełne odseparowanie malucha od takich utworów. Zadaniem każdego rodzica jest zatem rozmowa z młodym człowiekiem i wyjaśnienie mu swojego zdania. Trzeba koniecznie wyjaśnić latorośli, że chwalone w teledyskach postawy są złe.

Jaka zatem ma być wlasciwia muzyka dla dzieci (możesz zamówić tutaj: wesołe nagrania dla dzieci na www.dalga.pl)? Trudno jednoznacznie stwierdzić. Kluczowe jest to, aby rodziciel intensywnie wychowywał dziecko, dyskutował na temat jego wyborów i nienachalnie proponował mu interesujące kapele. Nic tak silnie nie integruje rodzica i potomka, jak dzielona pasja. Jeżeli jesteś fanem jakiejś kapeli, podaruj swojemu maluchowi jakieś albumy – istnieje szansa, że dziecku przypadną do gustu. Miej na uwadze, żeby nie odstraszać malucha przesadnie moralizującymi pogadankami, postaraj się trafić do jego serca. Pamiętaj także, by nie polecać mu jakichś infantylnych kawałków, kiedy twój dzieciak ubi bardziej „dorosłe” kapele. Nie można niczego na siłę wpychać, każde dziecko bowiem nienawidzi, kiedy jest do czegoś nakłaniane. Decyzja o wybraniu artysty powinna być aktem niezależnej woli młodego człowieka, a nie rozkazem groźnego opiekuna. Ciekawe propozycje płyt i nagrań, nie tylko muzycznych, dla swojej pociechy możesz kupić zobaczyć: w tym serwisie

Comments are closed.