antykwariat
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in and posted in Kultura
Nasza mądrość nie zna granic, jej najważniejsze i najistotniejsze dzieła można spotkać w wielu częściach świata. Najczęściej znajdziemy je w księgarniach i bibliotekach rozproszonych po całym świecie, ale również w architekturze, jaka ukrywa w sobie coś więcej niż surowiec, które posłużyły jako budulec.Człowiek za tym stoi, twórca, geniusz, tak samo, jak w książce. Sama się nie napisała, ktoś musiał poświęcić swój czas, aby pokazać nam wiedzę, z której korzystamy obecnie. Dzięki temu zostało zachowane dziedzictwo naszej kultury, a to czyni, że jesteśmy nieco bardziej wartościowi.

kolekcja książek
Autor: Jack at Wikipedia
Źródło: http://www.flickr.com
Naszą wartość widać wszędzie, z tego też powodu, że możemy korzystać z dobrodziejstw kultury. Co by było, gdyby nie było takiej opcji? Przypuszczalnie, byśmy byli na niższym etapie rozwoju, gdyż idee i odkrycia, które poznajemy od razu po przyjściu na świat, byłyby nieznane. Dopiero ktoś musiałby znaleźć ten sposób, jednak za naszego życia mogłoby to być zbyt nowoczesne. To tylko pokazuje, jak ważne jest dziedzictwo kulturowe dla nas samych. Warto poczytać: literatura ekonomia i biznes.

Bo pojawiamy się na świecie jako „tabula rasa”, lecz nie jest to do końca prawda. Oczywiście, my, jako oddzielny byt tak możemy być zdefiniowani, ale już jako całość (wraz z naszą kulturą, ze społeczeństwem), coś znaczymy. Ma to swoje cienie i blaski. Dobre, ponieważ automatycznie jesteśmy akceptowani, należymy do danej grupy, więc łatwiej nam jest, mamy pomoc, wsparcie, wiemy, jak się poruszać w naszym świecie. Rodzi to też jednak inne, złe wydarzenia. Jeśli ktoś przychodzi na świat na terenie konfliktu i przypadkiem trafia w ręce wroga to może nawet stracić życie.

Taki człowiek nie jest traktowany, jako „tabula rasa”, ale jako wróg, jako członek wroga. Jak widać więc, istnienie w jakieś kulturze, w danym społeczeństwie to bardzo duże zalety, ogromna radość, że posiada się swój dom, swoją przynależność. Z drugiej zaś strony może to rodzić wielkie problemy, z którymi ciężko dać sobie radę. To raczej bolączka bardzo powszechna w niektórych miejscach na świecie. Miejmy nadzieję, że nastanie kiedyś taki czas, że każdy z ludzi będzie mógł czuć się swobodnie tym, kim jest, w jakiej kulturze wyrasta i jakie ma przekonania. Ważne, by cały czas powiększać swoją wiedzę, także tę kulturową i językową. To – www.ceneo.pl/Literatura_obcojezyczna – może się przydać na dobry początek.
Comments are closed.