Kamera GoPro Hero3
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Miłośnicy nagrywania ekstremalnych wydarzeń sportowych doczekali się sprzętu dedykowanego specjalnie dla nich. Kamery cyfrowe GoPro z zestawu Hero3 spełniają najwyższe kryterium przydatności, a dzięki zaawansowanej technologii zadziwiają fantastyczną jakością filmów i zdjęć w różnych rozdzielczościach i w jakości sporo przewyższającej aktualny standard FullHD. Kamera GoPro Hero3 jest godziwą spadkobierczynią modelu Hero2. Została wyposażona w obiektyw złożony z sześciu części, w tym w soczewkę asferyczną, która w połączeniu z możliwością jakiegokolwiek wyboru pola widzenia kamery zapewnia użytkownikowi rejestrowanie filmów z rozmaitych perspektyw i pod nietypowym kątem.

GoPro Hero3 mimo mnogości innowacyjnych funkcji jest mniejsza, lżejsza i efektywniejsza w porównaniu do prekursorki. Na rynku jest do wyboru w trzech wersjach: White, Silver i Black Edition. Wszystkie mają zamontowany innowacyjny sensor CMOS, o rozdzielczości odpowiednio: 5Mpix, 11Mpix lub 12Mpix. Poza tym, sprzęt daje możliwość filmowania w jakości FullHD. Najbardziej zaawansowana z serii – seria Black Edition (http://camonboard.pl/gopro-hero3-black-edition.html) zachwyca funkcją nagrywania filmów w rozdzielczości 4K – produkt rejestruje dwa razy więcej szczegółów niż w aktualnie wykorzystywanym standardzie FullHD – oraz efektem SlowMotion (nagrywanie w zwolnionym tempie) przy niskich rozdzielczościach.

kamera sportowa GoPro
Autor: John Biehler
Źródło: http://www.flickr.com

Kamery GoPro Hero3 mogą się też poszczycić trwałą i wodoodporną obudową, która umożliwia filmowanie i robienie zdjęć nawet do sześćdziesięciu metrów pod wodą. Pojedynczy model ma umieszczone dostępne przyciski, które usatysfakcjonują fanów sportów zimowych, bo będą mogli je obsługiwać nawet w rękawiczkach. Poza tym, sportowe kamery GoPro zostały zaprojektowane tak, by do maksimum obniżać szumy wiatru izapewnić operatorowi najwyższą jakość dźwięku.

Czym oprócz tego odróżnia się seria Hero3 na tle wcześniejszych modeli GoPro? Z użytecznych nowinek powinniśmy wspomnieć o funkcji WiFi, która zapewnia bezprzewodowe transferowanie filmów czy zdjęć i może być sterowana przez smartfony oraz tablety, wyposażone w system iOS albo Android. Ponadto, kamery mają slot na karty microSDHC/XC, dzięki czemu obsługują karty o łącznej pojemności do 64GB. Wbudowane w kamerę wyjście micro HDMI umożliwia odtwarzanie zdjęć i filmów przez odbiornik telewizyjny bez użycia komputera.

Producent zadbał też o największy na rynku asortyment akcesoriów do mocowania kamer na różnych powierzchniach. Wśród propozycji odnajdziemy, m.in.: mocowanie na kask wentylowany, mocowanie na kask pełny, zaczep na głowę, mocowanie na klatkę piersiową i przyssawki do szyb, wytrzymałe nawet przy prędkości 240km/h! Poza tym, dostępne są też: wyświetlacz czy wypornościowa tylna ścianka, która ułatwia zlokalizowanie kamery, jeżeli ta, np. odczepi się od deski surfingowej (co i tak jest bardzo mało prawdopodobne), ponieważ będzie unosiła się na wodzie.

jvc gc-xa2 adixxion
Źródło: Kamerynakask.pl

Kamery GoPro Hero (zobacz na: http://www.camonboard.pl/) to najlepszy sprzęt dla profesjonalnych użytkowników. Najdroższa z wzmiankowanych – GoPro Hero Black Edition już została mianowana prawdziwym triumfatorem w zestawieniu z modelami tej samej klasy i cieszy się niebywałą popularnością wśród odbiorców. I nic w tym niecodziennego, bo ma do zaoferowania naprawdę wiele przydatnych funkcji. Dzięki niej dostępne staje się nie tylko nagrywanie w jakości 4K, ale rejestrowanie obrazów i filmów z prędkością trzydziestu kl. na sek. Kamery Hero3 to całkiem inne oblicze filmowania i następny krok w kierunku realizowania wymagań fotografujących.

Comments are closed.