audiobooki
admin
Komentowanie nie jest możliwe
W współczesnych czasach sporo mówi się o tym, że czytamy coraz mniej. Wszelkie statystyki są zdecydowanie nader alarmujące – często wskazują, że przeciętny Polak czyta mniej niż jedną książkę w ciągu roku. Jeśli już coś czytamy, zwykle są to czasopisma albo… instrukcje obsługi. Na szczęście okazuje się, że takie wskaźniki, choć oczywiście powinny dać nam dużo do myślenia, nie są zupełnie prawdziwe. Teraz bardzo popularne stało się czytanie książek w nieco inne formie niż klasyczna. Dużo osób dzisiaj dla przykładu używa czytników książek. Nie da się ukryć, że taki sposób przyswajania książek jest znakiem współczesnych czasów.

książka w formie audiobooka
Autor: Denise Krebs
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli Ty również używasz czytnika, kategorycznie dobrze wiesz, o co chodzi. Dzięki czytnikom możemy czytać książki niemal wszędzie – nie da się zaprzeczyć, że dodatkowo jest to wielce wygodne. Czytniki są lekkie i nieduże, dlatego ich noszenie ze sobą na co dzień nie sprawia niemal żadnego kłopotu. Innym sposobem na przyswajanie książek jest również dla przykładu ich słuchanie. Audiobooki nie są wprawdzie tak modne jak książki w formie elektronicznej, jednakże kategorycznie mają wielką grupę swoich fanów. Wielką zaletą audiobooków jest również to, że coraz więcej książek jest dostępnych właśnie w tej formie.

Jeżeli przykładowo Twoją ulubioną pozycją jest Wiedźmin – audiobook sprawdź to wydawnictwo tej książki kategorycznie będziesz w stanie znaleźć niemalże w każdym sklepie. Audiobooki to także doskonały sposób na czytanie książek przez osoby niewidome – nie wszystkie z nich władają językiem Braille’a, a nawet kiedy go znają, nie zawsze chcą czytać książki w ten właśnie sposób. Dla takich osób słuchanie audiobooków to niewątpliwie jeden z najlepszych pomysłów na zapoznanie się zarówno z klasyką literatury jak i nowościami wydawniczymi. Wiele księgarni oferuje na swoich witrynach internetowych możliwość nabycia audiobooków niemal na równi z tradycyjnymi wydaniami książek w formie papierowej.

Jeżeli jednak nie możesz kupić wybranej pozycji na witrynie ulubionej księgarni, wówczas możesz zwyczajnie poszukać jej w internecie. Jeśli dla przykładu wrzucisz w wyszukiwarkę internetową frazę Trylogia Husycka, wtedy kategorycznie uda Ci się ją odnaleźć – oczywiście pod warunkiem, że ta książka w ogóle jest dostępna w formie audiobooka na naszym rynku wydawniczym – zajrzyj tutaj.
Comments are closed.