narzędzia pracy nauczyciela i jabłko
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , and posted in Kultura
Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że są takie książki, które powinny nas czegoś nauczyć i głównie patrzymy do nich w czasie nauki szkolnej, a są to podręczniki. Robimy to mniej lub bardziej chętnie, na co z pewnością wpływ ma głównie nasze zaciekawienie. Lecz są też oraz takie książki, które powinny nam umilić czas i po które przeważnie wyciągamy ręce sami, z własnej oraz nie zmuszonej woli.

Książki do historii są bardzo istotne
książki na półkach
Autor: Spiro Bolos
Źródło: http://www.flickr.com

Należy tutaj wspomnieć, że podręczniki do historii są naprawdę ważne, gdyż powinny z jednej strony uczyć o czasach minionych, o tym co się zdarzyło, tak by młodzież pragnęła się cofnąć do tych lat, a z drugiej strony powinny być też tak skonstruowane, żeby pokazywały, że niektóre rozwiązania nie są najwspanialsze i iż warto wkładać wielkich starań, żeby dane wydarzenia już nigdy się nie powtórzyły. Jedną z takich ciekawych książek jest podręcznik, który napisał Mikołaj Gładysz Historia 2 część 2 Okres międzywojenny i II wojna światowa, wszystko jest przekazane w sposób klarowny, zrozumiały i rzetelny, a co się z tym wiąże młodzież z ochotą do niego sięga. Z drugiej strony jeżeli pragniemy uczniów zachęcić do zapoznania się z lotnictwem wojskowym to należy im przedstawić książkę, jaką przygotował oraz napisał Józef Zieliński Polskie Lotnictwo Wojskowe 1945-2010, tam nie tylko wszystko jest dobrze wyjaśnione, ale też możemy się zetknąć ze świetnymi zdjęciami. Sprawdź te książki tutaj:

Po nauce czas na relaks

książki na stoliku
Autor: MocaDeco
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieją uczniowie, którzy tak mocno zainteresowali się historią, iż sięgają po książki o tej tematyce z swojej woli, a do jednej z gównie wybieranych warto Krzysztof Nawotka Aleksander Wielki. Książka o dużym władcy, który może się pochwalić na pewno sporymi zwycięstwami. Z drugiej strony jeśli młody umysł dosyć ma już nauki, chce wypocząć oraz niejako wznieść się do innego świata, to na pewno świetnie robi kiedy sięgnie po książkę George R.R. Martin Taniec ze smokami (jaka książka sprawdzi się na prezent?).

Wybór jest ogromny
Na rynku wydawniczym co dzień zjawiają się jakieś nowości, a co się z tym łączy, każdy z łatwością może odszukać coś właściwego dla siebie, coś przez co będzie mógł zgłębić swoją wiedzę, lub dzięki czemu będzie posiadał szansę się wyłączyć, odpocząć oraz nabrać nowych sił do zmagania się z codziennością.

Comments are closed.