kino
ad
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , and posted in Kultura
Przy dzisiejszej wielkiej liczbie różnych filmów, programów telewizyjnych i kin, wybór najbardziej odpowiedniej opcji bywa problemem. W zależności od przyzwyczajeń i gustu sięga się do różnych źródeł. Często niestety znajduje się coś nieinteresującego lub też zupełnie niezgodnego z oczekiwaniami.

Przy dzisiejszej pokaźnej liczbie różnorodnych produkcji filmowych, kanałów telewizyjnych i kin, wybór najlepszej opcji bywa problemem. W zależności od potrzeb i gustu ludzie zwracają się do różnych źródeł. Często niestety znajduje się coś nieinteresującego lub też zupełnie nieodpowiadającemu oczekiwaniom.

sala kinowa
Autor: BRITOP Lighting
Źródło: BRITOP Lighting

Komedie okazują się mało zabawne, a horrory nie przerażają. Gdzie więc szukać rzetelnej i satysfakcjonującej informacji dotyczącej filmów?

Recenzje internetowe i prasowe, adaptacjePrzede wszystkim warto zapytać o opinię dobrych przyjaciół. Jeśli oglądali dany film, są w stanie go nam polecić nagłośnienie (look pokaż szczegóły) też nie, jak również w razie konieczności opowiedzieć jego fabułę. Następnym sposobem, niezwykle powszechnym, jest wyszukanie w sieci. recenzje filmowe w sieci mogą być na różnym poziomie, w zależności od portalu, na którym się znajdują. Na pewno jest ich wiele, co może dać wyraźniejszy ogląd. Poza tym na stronach internetowych poświęconych tematyce filmowej jest możliwość oceny danej pozycji przez użytkowników, np. filmy z powietrza – dobre przykłady. Taka średnia ocen oraz tworzone na jej podstawie rankingi również stanowią pewien wyznacznik, podobnie jak zorganizowane działy według rodzajów filmów, czyli oddzielnie filmy sensacyjne, dreszczowce i tak dalej.

Recenzje można spotkać także w prasie codziennej, jak i w czasopismach, zwłaszcza tych zajmujących się tematyką filmową. Bardzo dobrym wyznacznikiem jest to, czy film jest adaptacją lub ekranizacją powieści. Dla tych, którzy książkę czytali, będzie to dobra wskazówka.

Nagrody, festiwale, zwiastunyNastępną wskazówką dla poszukujących mogą być statuetki wygrane przez dany film, jeśli takie były. Jeżeli ktoś ogląda filmy akcji, może poczytać o nagrodach przyznanych w tej kategorii i w ten sposób znaleźć właściwą pozycję.

Kolejnym sposobem jest udział w wydarzeniach związanych z filmem. Mogą być to festiwale ograniczone do jednego tematu (na przykład obejmujące jedynie filmy przygodowe), lub też o charakterze ogólnym. Dla fanów miłośników chodzenia do kina, zachętą do zobaczenia filmu może być jego zwiastun wyświetlony przed inną produkcją. Podobnie rzecz ma się z telewizją – tam również można spotkać zwiastuny kinowe, a także programy na temat kina. Na kanałach wyłącznie dla dzieci znajdą się filmy korporacyjne kraków – moja strona – dla dzieci, a także zapowiedzi nowości kinowych z tego typu.

Comments are closed.