spotkanie literackie
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , and posted in Kultura
Najwspanialszy sklep, jaki może sobie wymarzyć mol książkowy. Dawniej czytanie było czymś naturalnym, teraz, jeżeli tekst ma więcej niż pół strony, wiele osób nie potrafi się na tekście skupić. Ale na szczęście spore grono osób ciągle doskonale wie, że czytanie książek jest najlepszym z możliwych sposobów spędzania czasu. Z tego powodu każda księgarnia mają wielu klientów. Ludzie szukają książek, które pomogą im poprawić zdolność mówienia w jakimś języku.

księgarnia
Autor: Amy Aletheia Cahill
Źródło: http://www.flickr.com
Są ludzie, którzy szukają rozrywki w czystej postaci, czyli szperają na półkach z fantastyką czy książkami sensacyjnymi. Są też tacy, którzy chcieliby z książki dowiedzieć się w jaki sposób coś zrobić, a poradników w księgarniach też jest naprawdę sporo – www.ceneo.pl/Poradniki. Do tego w końcówce sierpnia w księgarniach zjawiają się rodzice pierwszaków i uczniowie starszych klas. Bywa tak, że niektóre osoby wybierają kupno książek od starszego rocznika. Ale w związku z tym, że w szkołach bardzo szybko wszystko się zmienia, to sporo osób i tak musi kupić nowe podręczniki (np.: www.ceneo.pl/Pozostale_jezyki). Dlatego koniec sierpnia i w sumie pierwsza część września to gorący okres dla ludzi które mają księgarnie. Następny okres dużych zysków są święta, zwłaszcza te Bożego Narodzenia. Ludzie często nie wiedząc, co kupić na prezent wybierają książkę, a jak wiemy książka zawsze była, jest i będzie naprawdę wspaniałym prezentem. Szczególnie, kiedy spróbujemy wybrać taką, która pasuje do żywiołowości osoby obdarowywanej.

Lokal pełen niesamowitych historii

Nie każdy wchodzi do księgarni. Dla części ludzi księgarnia nie jest zbyt ciekawym sklepem. Są to osoby, które nigdy nie czerpały radości z trzymania książki w ręku i poznawania historii zapisanych na jej kartach. Niestety, jeśli rodzice nie zaszczepią w dziecku miłości do książek, nie będą potrafili pokazać ile przyjemności płynie z czytania, to z każdym kolejnym rokiem będzie młodej osobie coraz trudniej wziąć z własnej woli do ręki książkę. W świecie, gdzie wszystko mamy dane nam na tacy, nie trzeba czytać możemy słuchać, trudno jest nakłonić kogoś by ten wybrał książki. Jednak, jeżeli choć jedna książka oczaruje młodego człowieka to można potem pokazywać mu kolejne pozycje w tym stylu, by dana osoba zrozumiała jak niesamowitym sposobem na spędzanie czasu jest czytanie książek i by nie omijała ona już żadnej z księgarni.

Comments are closed.