książka
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Każdy rozpoczynający karierę pisarz w pewnym momencie zaczyna się zastanawiać, jak najlepiej wydać może swoją pierwszą książkę. Oczywiście rozważania takie mają sens dopiero w takim przypadku, jeżeli ta książka zostanie już napisana i skorygowana w taki sposób, że nadawać się będzie do druku. To akurat ma bardzo duże znaczenie, bo próba wypuszczenia na rynek, co będzie zawierać błędy czy nie zostało dokończone skończy się po prostu porażką.

Z tego też powodu przede wszystkim należy się skupić na tym, żeby nowe dzieło zostało odpowiednio dopracowane, przygotować wszystko w jakimś pliku
publikacja
Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com

tekstowym i dopiero potem myśleć można, gdzie wydać książkę, aby osiągnąć sukces. Możliwości będzie tutaj kilka, każda z nich mieć będzie jakieś zalety i wady. Wielu zaczynających karierę pisarzy chwali sobie współpracę z dużymi wydawnictwami. Jeśli uda się swoim dziełem zainteresować któreś z nich i podpisać umowę, to wydawnictwo takie samo sfinansuje wyprodukowanie książki i jej promocję, w zamian za ustaloną część dochodów z dystrybucji.

Jednak podpisanie umowy nie jest łatwe, dlatego też spora grupa początkujących pisarzy decyduje się na nawiązanie współpracy z jakimiś mniejszymi wydawnictwami. Tutaj trzeba się będzie liczyć z faktem, że przynajmniej przy pierwszym razie trzeba będzie ponieść jakieś wydatki. Jak one będą duże, to już uzależnione jest od konkretnej umowy, ale dla wielu osób właśnie start w taki sposób jest najbardziej opłacalny. Małe wydawnictwa są dużo bardziej elastyczne, jeśli będzie chodzić o możliwości tego typu współpracy, a przez współfinansowanie przez autora nie mają również wielkiego ryzyka.

Pisarze najczęściej płacą za koszty korekty, redakcji i okładki oraz, co bardzo ważne, dostępu do kanałów dystrybucyjnych, a przeważnie mogą również liczyć na jakąś reklamę. Ostatnią opcją na wydanie swojej książki jest coraz popularniejszy self publishing. Przez możliwości, jakie daje internet i książki elektroniczne będzie to rozwiązanie mogące przynieść duży sukces, ale też obarczone jest dużym ryzykiem, z tego też powodu wymaga porządnego pomysłu i zaangażowania w jego realizacji.
Comments are closed.