Wykład
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , and posted in Kultura
Obecnie każda duża firma aranżuje spotkania integracyjne. Menadżerowie zdają sobie sprawę z istotności jaką dla działania zespołu ma obustronne zaufanie oraz obustronna życzliwość pracowników. Opisane postawy buduje się w firmie na różnorodne metody, przeważnie przez zwyczaje samych szefów, ale też przez aktywności nieformalne, jak na przykład urządzanie zebrań integracyjnych dla pracobiorców i ich rodzin.

spotkanie konferencyjne
Autor: CAW Media
Źródło: http://www.flickr.com
Takie cykliczne imprezy – na przykład z okazji dnia dziecka – umożliwiają rozładowanie negatywnych emocji oczywistych w grupach osób pracujących w stresie także pod naciskiem czasu. Możemy przez chwile zapomnieć o problemach. Ogromne znaczenie ma także fakt, iż na okres trwania imprezy pozostają niejako usunięte naturalne ograniczenia pomiędzy pracownikami. Przygotowanie podobnej imprezy jest troszkę analogiczne do urządzania wesela. Podobnie jak w przypadku rodzinnej uroczystości konieczne jest zadowolenie ludzi o rozmaitych gustach. Bez wątpienia realizatorzy nie będą w tym sami, nieodzowną nam oprawę dźwiękową zagwarantuje nam zawodowy muzyk (ważna strona). Wystarczy tylko napisać w przeglądarce hasło: muzyka na event, a odkryjemy bez liku opcji. Ani chybi muzyka na jaką się zdecydujemy musi być odpowiednim do formy eventu, jeśli będzie to np. impreza dla dzieci pracobiorców będzie konieczna inna muzyka (strings.art.pl/portfolio/slub-z-the-strings/) niż do balangi w klimacie lat 80-tych. Wszelkim takim wyzwaniom zapewne sprostają specjaliści przez nas wyłonieni. Tego typu imprezy firmy są przez pracobiorców traktowane jako bonus do uposażenia, także chlebodawcy tego rodzaju bonusy traktują jako instrument zdobywania koleżeńskich i oddanych pracobiorców. Z emocjonalnego punktu widzenia obydwie strony czują się komfortowo.

Pracownik czuje się wyróżniony przez nadzwyczajne traktowanie, co zazwyczaj powoduje iż czuje się zobowiązany do sumiennej pracy. Po jakimś czasie konstytuuje się identyfikacja z interesem, co może być niezwykle cenne dla biznesu. Przede wszystkim wiernego pracobiorcę można bez obawy o to że odejdzie do konkurencji kształcić, a taka lokata długoterminowo zawsze się opłaca. Bardzo ważne jest również poczucie niepowtarzalności pracownika dla organizacji. Powinno to wywrzeć pozytywny wpływ na zyski firmy.
Comments are closed.