Koncert jazzowy
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , , and posted in Kultura
Jazz to ten rodzaj muzyki, który aktualnie jest nieco w odwrocie. Naturalnie i kiedyś nie było tak, że dosłownie wszyscy uwielbiali jazz, lecz z pewnością amerykański czy polish jazz były bardziej modne. Cóż, można tak naprawdę rzec, iż jazz ma wielką konkurencję. Skoro na rynku powstało sporo więcej gatunków muzycznych, na przykład reggae bądź electro, to nie może zdziwić, że jazzmeni powinni przywyknąć do tej sytuacji. W radio i w telewizji królują inne style, więc jazz zapewne będzie ciągle mocno niszową muzyką.

Koncert jazzowy
Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak w dalszym ciągu miłośnicy muzyki mają okazję świetnie spędzać wolne chwile na słuchaniu nieprzeciętnego jazzu. Bo weźmy chociażby pod uwagę Sylwię Grzeszczak czy Jordi Savall Espana Antigua. Ten człowiek, który uważa, że w ostatniej dekadzie jazz jest w 100% odwrocie w zasadzie się myli. Po prostu jazz powrócił tam gdzie rozpoczął – do undergroundu. Zatem w dalszym ciągu jazz jest mocny, lecz nie jest dla każdego. W sumie jazz jest jak eleganckie auta – a więc nie jest dla każdego.

Jordi Savall Espana Antigua na dalga.pl
Autor: music2020
Źródło: http://www.flickr.com

Choć to zapewne niezbyt dobre określenie – przecież auta dla elity są najczęściej drogie. A ogólnie słuchanie jazzu kosztuje nawet mniej, niźli powiedzmy słuchanie electro. Można powiedzieć, że słuchanie jazzu jest nawet bezpłatne. I wcale nie chodzi o piractwo. W końcu na Youtube wszyscy zainteresowani mają okazję odsłuchać niemalże każdą piosenkę. A kiedy w grę wchodzą znane piosenki, to jakby nie patrzeć wybór jest po prostu wielki.

Są również stacje radiowe, które stawiają na jazz, w tym również polish jazz (więcej np. www.dalga.pl/jazz-wykonawcy-polscy-c-23_62.html). Głównie mowa o rozgłośniach prowadzących działalność w Internecie. Sporo stacji zostało otworzonych przez Polaków, lecz w dobie nieograniczonego dostępu do zagranicznej części Sieci, nie ma najmniejszego problemu z tym by w domu bądź pracy słuchać angielskich czy amerykańskich stacji. Na koniec tekstu warto jeszcze wspomnieć, że fantastyczną piosenkarką jest Polska Sylwia Grzeszczak. Prawda jest taka, iż Sylwia Grzeszczak z nagraniem Komponując siebie to praktycznie dzieło sztuki. To doskonałe, że są młode wokalistki po których widać, iż robią karierę, bo uwielbiają muzykę, a nie blichtr i pieniądze. A to nie jest takie częste w dzisiejszym świecie.
Comments are closed.