Trening biegowy
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , and posted in rozrywka
Biegasz dosyć regularnie? W dodatku umiesz dobrze pływać i lubisz jazdę na rowerze? A zatem czemu nie spróbować swoich sił w triathlonie? Dowiedz się jak się odpowiednio przygotować, by być w świetnej formie, zrealizować zamierzony cel i nie nabawić się kontuzji.

Jazda na rowerze
Autor: Lenny
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że istnieje kilka form triathlonu wśród, których wymienić możemy długodystansowe i krótkodystansowe. Zdecyduj się na takie, które najbardziej odpowiada Twojemu poziomowi i czasowi jaki pozostał do zawodów. Od czego zatem rozpocząć przygotowanie do triathlonu? Ważne jest, aby postawić sobie cel możliwy do osiągnięcia. Od niego zależy jak będzie wyglądał Twój program treningowy. Poza tym określenie celu ma efekt motywacyjny. Odliczaj dni do zawodów, zapisując w dzienniku treningowym wszystko, co robisz. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć swoje postępy i będziesz świadom ile pracy jeszcze przed Tobą. Planowanie jest nieodłącznym elementem sukcesu w każdej sferze życia, w sporcie również!

Przygotowanie do triathlonu to nie tylko poznanie swoim możliwości, a także ograniczeń. Początkowa praca, którą musisz wykonać polega na wyeliminowaniu lub przynajmniej zredukowaniu czynników, które mogłyby przeszkodzić w osiągnięciu konkretnego celu. A więc jakie masz słabości? Wykonaj rachunek sumienia! Lista potencjalnych przeszkód wiąże się ze sferami takimi jak: styl życia, odżywianie, podatność kontuzje oraz taktyka. Przygotowanie do triathlonu najlepiej rozpocząć rok przed zawodami. Ten okres należy podzielić na różne etapy przygotowań. Początkowo musisz skupić się na poprawieniu kondycji i regularnym zwiększaniu wysiłku podczas treningu.

Pływanie
Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Twoim następnym celem powinno być pogłębianie efektów treningu a podczas ostatniego tygodnia przed wyścigiem powinieneś stopniowo zmniejszać intensywność treningów – wskazany jest jogging, jazda na rowerze i basen, lecz po prostu na nieco mniejszych dystansach i z mniejszym wysiłkiem, by pozwolić ciału odpocząć.

Plan treningowy powinien wiązać się ze zwiększeniem szybkości, wytrzymałości siłowej i wytrzymałości beztlenowej. Ważne, by naprzemiennie i systematycznie uprawiać trzy dyscypliny, różnicować treningi, planować sobie jeden dzień w tygodniu na zebranie sił a na weekend warto zaplanować bardziej wymagający trening. Dzięki dobremu przygotowaniu przekonasz się, że triathlon to nie tylko wyzwanie, ale także rewelacyjna zabawa, w której możesz brać udział przez wiele lat. A więc do zobaczenia na mecie!

Comments are closed.