Morze, mewa
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , and posted in rozrywka
Darłówko to nadmorska, turystyczna dzielnica miejscowości Darłowo. Usytuowana jest u ujścia do Bałtyku rzeki Wieprzy, która dzieli ją na dwie części – Zachodnią i Wschodnią. Przemieszczanie się pomiędzy dwoma częściami dzielnicy upraszcza most zwodzony wybudowany w latach 80. XX, który jest wyłączony dla ruchu kołowego. Obiekt ten, jest jedynym tego typu zabytkiem w Polsce.

wakacje 2015 nad morzem
Przy 3-kilometrowym odcinku ujścia Wieprzy i równocześnie na wybrzeżu określanym Słowińskim, zlokalizowano darłowski port morski, pełniący zarazem rolę: handlową, rybacką i turystyczną.

Pomiędzy mostem zwodzonym na Wieprzy a Darłowem kursuje tramwaj wodny, z którego świetnie widać cały pas portu. Przybijają tutaj zdumiewające jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do czterech metrów a także statki wycieczkowe stylizowane na łodzie (odwiedź nas) Wikingów i starodawne galeony. Port posiada letnie połączenie z duńską wyspą Bornholm, na którą można dotrzeć turystycznym statkiem Żeglugi Gdańskiej. Wiele tu także jachtów i kutrów rybackich, którymi można udać się na połów ryb morskich. Przy wejściu do portu w Darłówku wznosi się Latarnia Morska o wysokości dwudziestu dwóch metrów. Obiekt zbudowany został w dziewiętnastym wieku, aczkolwiek od momentu jego powstania dokonano tu parę remontów. Ostatni z nich miał miejsce w tysiąc dziewięćset dwudziestym siódmym roku i od tej chwili wygląd latarni nie uległ zmianie.

Dużą atrakcją Darłówka jest plaża przecięta przez ujście Wieprzy. Plaża wschodnia jest poniekąd odgrodzona od Bałtyku kamieniami. Występują tutaj boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Plaża zachodnia jest piaszczysta i większa, z lepszym dostępem do strefy kąpielowej. Do dyspozycji turystów przygotowano tutaj wypożyczalnie sprzętu wodnego i możliwość uprawiania różnego typu sportów. Dodatkową zaletą tutejszych plaż jest pozytywny mikroklimat – powietrze jest tu wilgotne i zawiera duże ilości jodu. Innym walorem jest bogata baza turystyczna i w miarę tanie noclegi Darłówko czeka już, albowiem na wakacje 2014.

Darłówko jest ciekawym celem odwiedzin dla wielbicieli historycznych pojazdów wojskowych. Rokrocznie organizowany jest tutaj Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. W każdym ze spotkań udział bierze kilka tysięcy ludzi, co sprawia, że impreza jest największą tego rodzaju w Europie. Dodatkowymi atrakcjami są wówczas: projekcje filmów, koncerty, karaoke czy bufet kuchni wojskowej. W Darłówku znajdują się też pozostałości po niezwykle interesującym obiekcie wojskowym – największej poruszającej się po torach armacie świata, zbudowanej przez Niemców. Trzeba także wspomnieć, że podczas stanu wojennego mieściło się tu jedno z miejsc internowania.

***
Kompletną ofertę na wakacje dwa tysiące piętnaście w Darłówku można odszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej znajdujące się linki:
- Darłówko noclegi
- pokoje gościnne Darłówko
- Darłówko kwatery
- domki letniskowe nad morzem tanio

Comments are closed.