Doskonałe nakrycie do stołu – jaka zastawa jest najmodniejsza?
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in rozrywka
Niejedna gospodyni marzy by zachwycić przyjmowanych gości. Można to wykonać na wiele sposobów – jednym z nich jest odnalezienie perfekcyjnej zastawy stołowej.
Wszystko ma swoje trendy, także talerze, miski oraz zestaw noży.

sklepy proponują nam wiele wzorów i form – nic zatem zaskakującego, że nierzadko mamy problem, co wybrać. Ostatnio coraz modniejsze stają się na przykład talerze kwadratowe-garneczki.pl. Takie talerze są bardzo oryginalne oraz pięknie prezentują się na stole, zwłaszcza w towarzystwie eleganckich elementów.
pediatra
Autor: Charles Haynes
Źródło: http://www.flickr.com
Tak naprawdę talerze, zwłaszcza te obiadowe, to bardzo ważny składnik nakrycia. Pełni on kilka ról. Talerze powodują, że korzysta nam się z nich wygodnie bądź też nie. To one są odpowiedzialne za wizualny odbiór całości nakrycia. Co więcej, talerze kwadratowe będą też decydować ile zjemy – im zgrabniejszy talerz, tym skromniejsza ilość jedzenia się na nim zmieści. Powinno się też zwracać uwagę na materiał, z jakiego talerze zostały zrobione. Im będzie porządniejszy, tym dłużej będzie możliwe cieszyć się taką wspaniałą zastawą.
Kształt to nie wyłączny element, na który trzeba zwracać uwagę podczas wyboru talerzy. Ważny jest również kolor – nierzadko to on przesądza o naszym nastroju przy posiłku oraz apetycie. Białej barwy talerze kwadratowe są najbardziej klasyczne, to również tyczy się koloru czarnego. Takie kolory pasują do wszystkiego, można ich używać podczas zwyczajnego obiadu, ale też w czasie istotnej oraz eleganckiej kolacji. Bardzo często jednak kobiety kupują inne kolory, żeby dodać swojej kuchni odrobinę więcej barw.
Jeśli chodzi o materiały, najlepiej kupować talerze powstałe z ceramiki bądź szkła. To najbardziej eleganckie talerze, są także odporne na zniszczenia lub zadrapania. Dostępne są też talerze wyprodukowane z tworzyw sztucznych, jednakże nie robią one tak dobrego wrażenia jak ceramiczne.

Do zastawy wybierz też pasujący zestaw noży,zestaw noży aby uzupełnić całość.
Talerze, szczególnie te eleganckie, to czasem dość duży koszt. Warto jednak mieć choć jeden ładniejszy zestaw stołowej zastawy, żeby być gotowym na wszelkie niespodziewane okazje.
Comments are closed.