Urządzenie WD TV Live Hub
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , , , , and posted in Kultura, rozrywka
Oglądanie filmów to zdecydowanie jedna z najczęstszych form spędzania wolnego czasu. Osobnik wycieńczony, zmęczony po pracy albo innych codziennych zajęciach, czuje potrzebę oderwania się od rzeczywistości i zbiec właśnie w świat wymyślony przez reżysera. Widz wybiera różne formy oglądania, na przykład wyjście do kina na nowy film, ukrycie się w domowym zaciszu przed komputerem czy też projekcja w większym gronie przed kinem domowym z wielkim telewizorem 3D. Właściwie cel i tak zawsze jest ten sam – czas relaksu.

Ale odpoczynek przed ekranem widziany jest w różny sposób. Wszystko zależy od tego jakie gatunki filmowe oglądającego interesują najbardziej. Jeśli jest to komedia romantyczna to jasne jest, że odpoczynkiem będzie poznawanie miłosnych przygód głównych bohaterów. Jeśli widz lubuje się w takim gatunku jak filmy akcji to dla niego świetnie jest wtedy gdy na ekranie obserwuje karkołomne pościgi w tle setek wystrzałów z różnej broni palnej. Natomiast kolejny widz chce radować się filmami takimi jak horrory i wtedy dla niego przyjemnością jest gdy na ekranie jucha się przelewa nader często a ciarki nie odpuszczają do samego końca.

Hitosfera - recenzje filmowe
Źródło: Hitosfera.com

Kolejnych przykładów na relaks przy filmie można by mnożyć długo. Każdy będzie go rozumiał w inny sposób, a nawet jeden widz drugiego nie będzie w stanie pojąć. Bo jak mogą dogadać się miłośnicy filmów miłosnych z tymi od horrorów? Może być trudno, nawet jeśli każda z nich ma po tysiąc argumentów na swoją teorię spędzania wolnego czasu.

kamera
Autor: Miquel Angel Pintanel Bassets
Źródło: http://www.flickr.com

Następnym wyznacznikiem jest produkcja filmu czyli państwo w którym film powstał. Nie jest tajemnicą, że filmy amerykańskie są najchętniej oglądane w Polsce. Jednak jest i część osób, które uwielbiają np. filmy angielskie, rodzime filmy polskie, filmy niemieckie, filmy japońskie czy filmy francuskie. Wszystkie te wymienione kraje mają swoje gorsze i lepsze filmy co jest co jest naturalne, jednak warto poszukać tych najlepszych a najwygodniej jest to zrobić w dowolnym portalu filmowym.

Często jest tak, że widzowie lubią dyskutować na temat filmu. Większość z nich uznaje się za krytyków, więc rozmowa o filmach często bywa pełna emocji jeżeli spotkają się widzowie o różnych poglądach. Dialogi na temat filmów mogą być przeprowadzane nie tylko na żywo, ale także rzecz jasna w sieci internet. Ogrom portali, witryn, blogów, for czy grup dyskusyjnych powstało właśnie po to by maniacy kina różnorodnego, mogli wypowiedzieć się o każdej porze doby.

Witryny o tej tematyce pozwalają na recenzje filmowe każdemu kto tylko ma potrzebę podzielić się własnym zdaniem. W dodatku obejrzanym filmom można wystawiać oceny według swojego uznania. Tego typu rankingi są pomocne dla widzów, którzy stoją przed dylematem wybrania filmu na weekend. Wchodząc na portal poświęcony opiniom filmowym staje się to prostsze i przyjemniejsze. Jednak ostatecznie widz i tak powinien wyrobić swoje zdanie na temat produkcji, a nie wyłącznie kierować się opinią pozostałych widzów.

Comments are closed.