ludzie
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , and posted in rozrywka
Prawdopodobnie nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie życia bez Internetu. To w nim skupia się znacząca część życia prywatnego oraz zawodowego wielu z nas.

Internet to źródło informacji, mamy możliwość wyszukania w nim wszystkiego, co jest nam potrzebne. Możemy także pobrać dostępne pliki czy darmowe systemy operacyjne. Nie ulega wątpliwości, że Internet kształtuje określone, charakterystyczne zachowania kulturowe. Kiedyś w modzie było pisanie listów tradycyjnych. Na list zwrotny trzeba było czekać przez wiele tygodni, a czasem przez wiele miesięcy (zachowania kulturowe). Dziś wchodzi się na Facebooka czy Instagrama i w oka mgnieniu mamy możliwość skontaktowania się z kim tylko mamy ochotę. Poszukujemy odpowiedzi na pytanie, co to jest mem, a nie czy lepiej zagrać w gumę czy zaplanować spotkanie przy trzepaku.
ludzie
Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com

Skutkuje to tym, że zdecydowanie rzadziej spotykamy się w prawdziwym życiu. Często nie wystarcza nam na to czasu. Tempo życia jest coraz szybsze (http://alterweb.pl/-dlaczego-memy-sa-tak-wazne-w-marketingu). Śpieszymy się z domu do pracy, w pospiechu wracamy z pracy do domu. Łatwiej jest więc w kilka minut zredagować maila niż umawiać się na spotkanie w kawiarni, które na pewno zabierze nam minimum godzinę z napiętego grafiku.

Media społecznościowe odgrywają znaczną rolę w dzisiejszej rzeczywistości i one także wpływają na nowe zachowania kulturowe. Rzadziej do siebie telefonujemy, możemy przecież popisać na Facebooku. Wielu z nas upomina się o lajki. Emocje wyrażamy za pomocą emotikonów. Posiadamy wielu znajomych, choć ze znaczną większością nie utrzymujemy żadnego kontaktu i na ulicy żadnego z nich byśmy nie rozpoznali. Kolejnym, swego rodzaju, wyznacznikiem przestrzeni w Internecie są memy. Co to jest mem? Trudno go zdefiniować, choć wielu użytkowników Internetu z pewnością się z nim minimalnie raz zetknęła (darmowe systemy operacyjne). Można powiedzieć, że to krótka, zwięzła informacja, która niekoniecznie musi być wyrażona słownie, może występować w postaci graficznej. Może być sarkastyczna, zabawna, ważne, by przykuwała uwagę i robiła furorę w sieci. Sieć internetowa ma wiele zalet. Możemy w nim szybko i sprawnie odnaleźć informacje na każdy temat. Z Internetu mamy możliwość ściągnięcia darmowej książki, dostępne są też darmowe systemy operacyjne.
Comments are closed.