pomoc prawna
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in rozrywka
Jedną z niewielu rzeczy, których nie da się uniknąć, jest płacenie podatków. Urzędy skarbowe bardzo chętnie wyciągają ręce po każdą złotówkę, jaką komuś się uda wypracować. Czy prowadzi się swoją firmę, czy pracuje u kogoś, we wszystkich tych przypadkach trzeba zapłacić podatki

.

Przyjemne z pożytecznym, czyli zarabianie na wakacjach
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jednak w naszym podatkowym systemie jest jedna rzecz, która zmusza urząd skarbowy do wykonania przelewu, to znaczy 1% dla opp, który można wykazać na rocznej deklaracji PIT. Jak mówią podatkowe przepisy, każda fizyczna osoba będzie mogła przekazać jeden procent podatku, który się należy jednej z organizacji publicznego pożytku (rozlicz pit przez internet z naratunek.org). Wybór takiej organizacji trzeba wpisać w odpowiednim miejscu na podatkowym zeznaniu, a skarbowy urząd w odpowiednim czasie sam wykona przelew wykazanej kwoty na rachunek bankowy wybranej organizacji. Lecz nawet niewielka pomyłka przy wypełnianiu dokumentu sprawi, że urząd skarbowy chętnie odmówi przekazania tych pieniędzy, z tego też powodu koniecznie trzeba zasięgnąć informacji, jak wspomóc organizacje opp, aby nie zrobić pomyłki.

Jeśli nasz pit wykaże jakiś podatek do opłacenia, to można zasilić jednym procentem podatku jakąś instytucję (szersze informacje). Jeżeli ktoś się będzie na to decydował, to w pierwszej kolejności musi zdecydować się na jedną z z organizacji pożytku publicznego. Ich wykaz można znaleźć na stronach rządowych, a na picie wystarczy wprowadzić numer KRS, który każda bez wyjątku z instytucji musi posiadać. Na jednym zeznaniu można wspomóc tylko jedną organizację, nie można niestety wpisać kilku różnych numerów KRS, więc trzeba porządnie przemyśleć, kto dostanie przelew. Przy wypełnianiu deklaracji w odpowiednich polach wpisuje się kwotę, jaką chce się podarować, przekraczać ona nie może jednego procenta należnego podatku. Jeśli ktoś będzie chciał precyzyjniej określić, na co dokładnie mają być przeznaczone przelane kwoty, to także może napisać w swoim zeznaniu. Tam podać można, aby obdarowywana organizacja wykorzystała podarowane pieniądze na dany cel, ale ostateczna decyzja i tak będzie należeć do niej, po uwzględnieniu statusu organizacji.
Comments are closed.