różaniec
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in rozrywka
Jakim sposobem trzeba odmawiać różaniec? Niewątpliwie warto poznać odpowiedź na to znaczące pytanie, toteż w tym artykule udzielimy użytecznych rad oraz podpowiedzi powiązanych z odmawianiem różańca.

modlitwa
Autor: Violette79
Źródło: http://www.flickr.com
Modlitwę różańcową powinno się począć od dokonania znaku krzyża równocześnie wypowiadając słowa „W imię Ojca i Syna, oraz Ducha Świętego, Amen”. Jest to istotny wstęp do różańca. Dzięki takiemu początkowi wskazujemy, iż Bóg jest obecny dla nas w wszelkiej modlitwie, tak samo jak jego Syn oraz aniołowie, zarazem uświadamiamy samym sobie, że modlitwę różańcową będziemy mówić w jego święte imię. Następnym krokiem jest sprecyzowanie swojej wiary, dzięki czemu wykazujemy, iż znamy swojego Boga i wierzymy w to, że jest on wyjątkowy oraz (ciąg dalszy tego materiału: Fotograf Angelka) prawdziwy. Odmawiając różaniec należy pamiętać, że modlitwa ta powinna być szczera oraz płynąć wprost z naszego serca.

Różaniec składa się z kilku różnorodnych paciorków, pierwsze pięć pozwalają nam otworzyć się na Ducha Świętego. Na najogromniejszym z nich odmawiamy modlitwę Pańską, zaś na kolejnych trzykrotne Pozdrowienie Anielskie. Na samym końcu należy odmówić modlitwę Chwała Ojcu.

Dla wielu ludzi modlitwy różańcowe mają faktycznie niesłychanie duże znaczenie, zatem na pewno trzeba wiedzieć jak odmawiać różaniec. Pożądane byłoby robić to pieczołowicie i szczerze, do takiej modlitwy nie możemy podchodzić z lekkim sercem i wykonywać ją niedokładnie. Modląc się do Boga zapewniamy wyraz swoich szczerych uczuć oraz wiary w to, że jest on Bogiem Jedynym, Najwyższym oraz – szczegóły w podanym źródle – Stwórcą wszystkiego co nas spowija.

Jezus i różaniec
Autor: FotoKatolik
Źródło: http://www.flickr.com
Warto w modlitwie otworzyć się przez Bogiem oraz wylać przed nim swoje serce. Jeżeli modlitwa będzie szczera to prawdopodobnie trafi do naszego Wszechmogącego Ojca i Twórcy. Odmawianie różańca wskazane jest uczynić w spokojnym oraz cichym miejscu, gdzie nikt nie będzie nam przerywał i gdzie bez kłopotu będziemy mogli skoncentrować się na modlitwie do Boga.
Comments are closed.