bukowina tatrzańska
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , and posted in rozrywka
Polska ma ten ogromny plus, że może zaoferować turystom niezwykle zróżnicowane miejsca, w których mogą wypocząć. Obszar południa kraju to wspaniałe, w wielu miejscach dzikie i niedostępne góry, w jakich można aktywnie spędzać czas w zasadzie o każdej porze roku.

Zima to rzecz jasna czas narciarskich i snowboardowych szaleństw, a niezliczone wyciągi i stoki czekają jak tylko warunki pogodowe na to pozwolą. Za to od wiosny do jesieni w górach pojawia się wiele osób jakie po nich chodzą, jeżdżą na rowerach lub też po prostu wypoczywają z dala od miejskiego zgiełku. Tak naprawdę każdy miłośnik gór coś interesującego znajdzie dla siebie.

Jeśli będzie chciał, to będzie mógł się na kilka czy kilkanaście dni zaszyć w niedostępnych Bieszczadach, ale może również znaleźć jakieś ciekawe miejsce w Zakopanem, gdzie bez przerwy będzie panować gwarna atmosfera. Po drugiej stronie kraju rozciąga się kilkuset kilometrowej długości wybrzeże, pełne piaszczystych, czystych plaż. I na tych plażach właśnie w letnie upały pojawiają się tysiące turystów, tęskniących za słońcem i wypoczynkiem w szumie fal.

latarnia nad morzem bałtyckim
Autor: Bär Baer
Źródło: http://www.flickr.com

Ale Bałtyk to nie sama woda i piasek, choć to oczywiście stanowi największy magnes przyciągający turystów. Miejscowości turystyczne w tym regionie oferują także wiele innych atrakcji, możliwych do skosztowania nawet jak jest brzydsza pogoda, co niestety często się zdarza. Nasze wybrzeże proponuje ogromną liczbę rowerowych i pieszych szlaków, stadniny koni a oprócz tego niezliczone miejsca, w których można uprawiać sporty z adrenaliną. Mogą tam coś dla siebie znaleźć i osoby które lubią zabawę i gwar, i poszukujące cichego miejsca na relaks z rodziną. Jeszcze większą ilość spokoju i ciszy znaleźć można na Warmii i Mazurach, które kuszą urlopowiczów ogromną liczbą jezior. Rejon ten nie został jeszcze za bardzo nastawiony na komercję, przez co bez problemu da się znaleźć wiele spokojnych miejsc. A rozbudowana baza kwater, liczne hotele Olsztyn – www.olsztyn.hotelepark.pl, pensjonaty i kwatery prywatne wręcz zachęcają do tego, żeby chociaż kilka dni tam spędzić.

Comments are closed.