praca na laptopie
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Typów Internetu jest niesłychanie sporo. Obecnie zdołamy połączyć swój komputer z Netem na przeróżne sposoby, które różnią się od siebie na przykład prędkością połączenia, kosztem lub także rozwiązaniem technicznym.

Jednym z typów Netu jest powiązanie poprzez sieć telefoniczną, które jest nierzadko wybieranym połączeniem przez multum osób. Inne nierzadko wybierane rodzaje internetu to styk za pośrednictwem sieci ISDN albo powiązanie dzięki stałym łączom. Można także wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, a także telefon komórkowy, za sprawą którego także zdołamy połączyć nasz komputer z Internetem. Do tego wśród rodzajów Internetu odkryjemy także złącze przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu
Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli wybierzemy już dobry dla nas rodzaj Netu, to bezsprzecznie musimy zastanowić się nad tym, jakim sposobem zabezpieczyć swój komputer przed ewentualnymi wirusami i odszukać dobry program do wyczyszczenia komputera. Taki program pomoże nam orzec czy w naszym kompie nie ma jakichś wirusów, jeśli takowe zostaną odnalezione, wówczas program pomoże nam się ich pozbyć. Jeżeli często korzystamy z Internetu, to potrzebnie winniśmy porządnie zabezpieczyć swój komputer przed wirusami. Poniektóre z nich zdołają być nadzwyczaj groźne i mogą spowodować na przykład usunięcie wszystkich danych lub zepsucie dysku, oraz nawet dojście do naszych haseł – przykładowo bankowych. Internauci w wielu przypadkach narzekają na wirus flash player, który jest mylącą aplikacją przypominającą aplikację Adobe Flash Player (sprawdź tutaj).

Wirus ten często jest rozpowszechniany poprzez reklamy albo programy, jakich tak istotnie nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój pecet zdoła wywołać istotnie wielkie problemy – wirus flash player funkcjonuje faktycznie szybko. Zdoła on śledzić działania użytkownika, przekształcić ustawienia wyszukiwarki i sprawiać dużo innych zagrożeń. Jeżeli nasz pecet został zarażony tym wirusem to od razu winniśmy go usunąć, na przykład za pośrednictwem wyśmienitego programu antywirusowego.
Comments are closed.