różaniec
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in rozrywka
Mimo tego, że większość katolików posiada różaniec okazuje się, że dużo z nich nie do końca wie, jak poprawnie odmawiać różaniec. Na szczęście możemy współcześnie odkryć multum wiadomości, które pomogą nam zrozumieć jak odmawiać różaniec.

W Necie zdołamy znaleźć wiele cennych i ogromnie praktycznych informacji na ten temat (więcej informacji) a także instrukcję, dzięki której krok po kroku zdołamy dowiedzieć się jakim sposobem trzeba odmawiać różaniec.

Na samym początku nim jeszcze rozpoczniemy odmawiać różaniec należy zrobić znak krzyża i na krzyżyku odmówić modlitwę „Wierzę w Boga”. Jest to główny istotny krok. Później na pierwszym paciorku różańca odmawiamy modlitwę „Ojcze Nasz”, natomiast na trzech kolejnych – „Zdrowaś Maryjo”. Każde te modlitwy są nazywane modlitwami wstępnymi. Ich istotnym celem jest uproszenie istotnych cnót, takich jak na przykład miłość, nadzieja oraz wiara.

warto przeczytać
Autor: h.koppdelaney
Źródło: http://www.flickr.com

W następnej kolejności, po odmówieniu modlitw wstępnych, należy zapowiedzieć tajemnicę i daną część jako rozważania podczas powtarzania modlitw, takich jak „Chwała Ojcu”, „Ojcze Nasz” i 10 „Zdrowaś Maryjo”. Po ciągłym odmówieniu modlitwy „Chwała Ojcu” mówie się modlitwę fatimską, która zaczyna się od słów „O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy…”

Odmawianie różańca ma dla wielu wierzących ludzi ogromnie wielkie znaczenie. Jest to coś, co często pomaga ludziom borykać się z rozmaitymi problemami i męczącymi chwilami, w wielu przypadkach odmawianie różańca zdoła dostarczyć nam ulgę i pomóc uporać się z wieloma kłopotami.

Dzisiaj żyjemy w niezmiernie trudnych czasach, w jakich nierzadko poszukujemy pomocy Boga, dlatego odmawianie różańca może pomóc nam tą pomoc znaleźć. Jednocześnie daje nam ewentualność zbliżenia się do naszego Stwórcy. Na co dzień zmagamy się z wieloma różnymi przeciwnościami, też z grzechem, zaś odmawianie różańca może nam pomóc kroczyć dobrą ścieżką. Naturalnie więc każdy szczerze wierzący Katolik powinien wiedzieć jak odmawiać różaniec, i także to robić.
Comments are closed.