adapter
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in rozrywka
Każde hobby kosztuje, jedno więcej, drugie nie tak dużo. Jeśli zaś nasza dziedzina zainteresowań przemienia się w zawód, to wtedy poza dużymi kosztami możemy spodziewać się przychodów. Niestety rozwój kosztuje, skoro się dokształcamy w danej dziedzinie to powinniśmy inwestować w swoją zawodową pasję, aż osiągniemy perfekcję, w tym co nas interesuje. Mimo wszystko, jeśli dotrzemy do celu który sobie upatrzyliśmy koszty niestety się nie skończą. Kształcenie to ciągłe inwestowanie w siebie. Także pisarz ponosi spore koszty swojego rozwoju, choć dużo osób w to nie jest w stanie uwierzyć.

sprzęt studyjny
Autor: Audio Mix House
Źródło: http://www.flickr.com
Pisarz to ma klawo, dużo postronnych obserwatorówtak uważa, nie dość, iż pracuje w swoim mieszkaniu to mało tego, może tworzyć, gdzie mu się podoba. Może wyjechać nad morze, wynająć domek nad samym brzegiem i pracować. Może też zaszyć się w górach i tam łapać wenę. Nie myślą jednak ludzie, co tak uważają o tym, iż ego typu sposób życia też kosztuje. Mało który twórca może w ten sposób żyć. Tylko niektórzy, tym bardziej w naszym kraju. Reszta nie ma tak kolorowo, walczą dopiero by zaistnieć, lecz do tego momentu zarabiają jak inni – ciężką pracą.

No to, ktoś powie, jeśli nie ma tak dobrze to i tak ma znacznie lepiej aniżeli reszta artystów: muzycy czy fotografowie. Nie musi przecież kupować kosztownego sprzętu studyjnego typu blendy (np. www.ceneo.pl/Sprzet_studyjny;017Blendy_P1-1197772.htm), gitary i miksery. Nie musi zainwestować w taki rodzaj sprzętu studyjnego jak ekran. Podobnie nie jest zmuszony tak jak
studio
Autor: Chris Marchant
Źródło: http://www.flickr.com

profesjonalny fotograf inwestować w sprzęt studyjny jak blend, wolny jest też od zakupu sprzętu studyjnego typu ekran słoneczny, nie wpakowuje kapitału w najnowsze lampy czy w najwyższej klasy obiektywy. Pisarzowi kiedyś wystarczała maszyna do pisania lub kartka. Dziś ma komputer.

Tego typu myślenie jest błędne, bo pisarz, tak samo jak inni specjaliści lokują pieniądze w siebie nieustannie. Wszak taki człowiek musi dużo czytać, ciągle przyswajać wiedzę, a lektury do tanich nie należą. Musi uczęszczać na szkolenia, dokształcać się, zawierać znajomości z ludźmi z branży, uczęszczać na prelekcje, które często do tanich nie należą. Musi jednakowoż szukać weny, podróżować, chodzić do teatru i do kina. To dużo kosztuje. To prawda, iż nie musi kupować kosztownego sprzętu do samego pisania. Starczy notatnik i długopis. Jednak, żeby napełnić głowę pomysłami musi wcześniej włożyć pieniądze w samorozwój.

Comments are closed.