Wianki
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , and posted in rozrywka
Niezmiernie popularne są gry, które osadzone są w dawnych realiach, albo też są taką fantazją na temat przeszłych wieków i dawnych cywilizacji. Historia ma w sobie coś przyciągającego i interesującego zarazem.

Wianki
Autor: Dalibor Tomic
Źródło: http://www.flickr.com
Być może z tego powodu, że jest jeszcze nie do końca niezgłębiona. Oto kilka cenionych planszówek, które poruszają taką tematykę.
Poszukiwaniem bardzo dawnych tropów, bardzo często nieznanej dawnej przeszłości zajmują się archeolodzy. Taka praca jest szczególnie dobrym tematem wielu filmów oraz właśnie gier. Przykładem takiej gry planszowej będą Teby gra (https://groteka44.pl/teby.html) rodzinna, podczas której nie tylko szuka się śladów dawnej cywilizacji, ale również konieczne będzie kolekcjonowanie jak najobszerniejszej porcji informacji na konkretny temat. W tej grze identycznie, jak w pracy archeologa trzeba posiadać czasem wiele szczęścia, żeby trafić na coś wyjątkowo ciekawego.
Wojna (przejdź po tym linku) narodów (https://groteka44.pl/wojna-narodow-nations.html) zaś to opowieść o powstawaniunarodów. Jedną z z wspomnianych cywilizacji możemy utworzyć my sami a potem zarządzać takową od Starożytności aż do I Wojny Światowej. Raczej nie trzeba mówić, że istotną częścią każdej rozgrywki będą wyprawy wojenne, dbanie o dobrobyt jaki też troszczenie się o zachowanie porządku oraz bezpieczeństwa.
Zaś Tokaido (https://groteka44.pl/tokaido.html) to pozycja podróżnicza, jaka zabierze nas do dawnej Japonii. To okazja do poznania i skosztowania kultury i do tego specyfiki życia tego kraju. Poznać też możemy sporo ciekawych oraz fascynujących miejsc, które na pewno rozpalą ludzką wyobraźnię.

Nawet jeśli to wszystko dzieje się jedynie na planszy, to nadal jednakże będzie bardzo ciekawym doświadczeniem i sposobem na spędzenie czasu. Może też być natchnieniem do wizyty na terenie danego kraju.
Comments are closed.