koncert
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Rock, to gatunek muzyki oparty przede wszystkim na dźwiękach gitary. Oczywiście jest to muzyka, która też korzysta z innych instrumentów, przez co funkcjonuje wiele rodzajów rocka. Muzyka ta w poprzednim wieku była niezwykle atrakcyjna i nadal jest sporo zespołów, które są cenione i szanowane przez ekspertów i wielbicieli muzyki. Rock tak naprawdę słuchany jest na całym świecie, co doskonale świadczy o tym, że jest to muzyka naprawdę atrakcyjna.

W naszym kraju rock zyskał na popularność w drugiej połowie dwudziestego wieku, gdy zaczęły pojawiać się zespoły wykonujące piosenki w tym gatunku muzycznym i co istotne produkujące je w polskim języku. Oczywiście muzyka to miała swój niezwykły progres, co była okazja zaobserwować na wielu festiwalach, gdzie bardzo często dominacja była właśnie zespołów rockowych. Jednym z takiego rodzaju zespołów, który zyskał sławę, poprzez komponowanie cudownych piosenek, był Kult (Kult na terazrock.pl). Zespół ten do dzisiaj posiada wielu fanów i jeszcze zdarzają się imprezy, na jakich jest okazja usłyszeć koncert tego zespołu. Kult tak naprawdę dla wielu ludzi w naszym kraju był pionierem rodzimego rocka. Oczywiście brzmienie tego zespołu było klasyczne, a więc przede wszystkim dominowała gitara w różnorakim wydaniu, a towarzyszyły jej inne instrumenty. Jednak Kult wyróżniała zwłaszcza prezentowana we wszystkim piosenkach treść. Jest to na pewno zespół, który w okresie własnej świetności dosadnie odnosił się do rzeczywistości w naszym kraju. Można było usłyszeć w tekstach piosenek wyjątkowo dużo ciekawych podsumowań, czy również stwierdzeń na temat ówczesnych działań politycznych, czy także wydarzeń społecznych, które z obecnej perspektywy nie były normalne, a można nawet powiedzieć, że tamte czasy były iście nieudolne. Zespół ten zaskakująco odważnie przedstawiał to, jak ludzie żyli w kraju i jak też byli traktowani przez władze i instytucje czuwające nad porządkiem. Kult to zespół, jaki z pewnością zapisał się w kartach rodzimego rocka i do dzisiaj jest szanowany praktycznie przez wszystkich artystów.

Można rzec, że to nie jedyny zespół w naszym kraju, który wzorował się na zagranicznych grupach. Nirvana (popularna Nirvana), to zespół, jaki dla wielu polskich kapeli rockowych była i nadal jest wzorem twórczości. Grupa ta bowiem stworzyła kilka utworów, które można by powiedzieć, że są nieśmiertelne, ponieważ aktualnie nawet stosowane są określone frazy do nowoczesnej muzyki elektronicznej.

Comments are closed.