biwak
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , and posted in rozrywka
Wybierając się na biwakowanie w lesie naturalnie należy niezwykle dobrze do tej wyprawy się szykować, w szczególności jeżeli ma ona trwać nie jeden dzień albo weekend, lecz dłuższy okres. Wypada zadbać o zapas jedzenia, ciepłe ubrania, wygodne i pożyteczne buty, namiot i inne akcesoria przydatne w trakcie biwaku, takie jak lornetka czy też kompas.

www.wgl.pl/category/akcesoria-turystyczne-jedzenie-buklaki
Autor: Nicholas A. Tonelli
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbędna naturalnie okaże się też manierka – tutaj, która służy do przenoszenia napojów. Perfekcyjnie nadaje się na biwak, sprawdzi się też w innych warunkach polowych. Manierka jest to niewielkie naczynie, na ogół ma pojemność około 2 litrów. Wykonana jest z dobrego, statecznego materiału i ma szczelne zamknięcie. Manierka już od wielu długich lat pełni rolę fachowego wyposażenia polowego, użytkują ją nie wyłącznie osoby wybierające się na biwak, lecz również myśliwi czy niegdyś wojownicy. Manierki nie wypada mylić z tak zwaną piersiówką albo bukłakiem, gdyż mają one w większości wypadków znaczenie pamiątkowe oraz nie należą do fachowego wyposażenia polowego. Manierki mogą posiadać różny kształt – okrągły czy też kulisty, obecnie odnajdziemy też manierki, jakie są stworzone z rozmaitych artykułów, przykładowo z drewna, szkła lub tworzyw sztucznych. Asortyment manierek jest więc wyjątkowy, wskutek tego każdy bez wątpienia wyszuka dobrą manierkę, która okaże się pożyteczna w trudnych warunkach.

Piknikowe wariacje na wakacje
Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Mimo tego, że współcześnie niemało ludzi korzysta z innych naczyń do transportowania wody, takich jak chociażby bidony to manierka wciąż cieszy się popularnością i zaintrygowaniem pośród dużego grona osób. Bezspornie jej największą wartością jest właśnie odporność i solidność skonstruowania, a to nie zawsze zdołamy rzec o innych pojemnikach na wodę. Trwałe i odpowiednio sporządzone manierki bez wątpienia przetrwają w przeróżnych trudnych warunkach i będą perfekcyjnie Ci służyć w niejednej wyprawie polowej. Co więcej są one łatwo dostępne, manierkę możesz kupować w wielu sklepach, które zajmują się sprzedażą akcesoriów polowych.
Comments are closed.