biznesmeni po pracy
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , and posted in rozrywka
Motywacja jest czymś, czego każdy z nas potrzebuje każdego dnia. Motywacja jest niezbędna by wstać z łóżka wcześnie rano, by każdego dnia być przez 8 godzin w pracy (nawet, jeśli ją lubimy)albo by skończyć studia z przyzwoitym przynajmniej rezultatem.

Identycznie jest z każdą inną częścią życia. Nawet na spotkanie ze znajomymi trudno jest iść bez rzeczy, która by nas do tego motywowało (chociaż w tym przypadku nie jest o to trudno).

Jasne jest, że działa to w dwie strony: może nas zarówno zachęcać, jak i demobilizować do działania, gdyż, przykładowo, czujemy wielką pokusę oglądania telewizji albo siedzenia przy komputerze. Oczywiście spadek mobilizacji do działania jest rzeczą całkowicie naturalną dla każdego spośród nas, niezależnie od wieku czy profesji. Sukcesem jest nie to, aby problem skasować, ponieważ to nie jest wykonalne, lecz by nauczyć się jak sobie z nim radzić.

W tej chwili wielu zada pytanie: „Ale jak to osiągnąć?”. Kluczem do okiełznania naszych wad jest odpowiednie nastawienie i mobilizacja, tymczasem temu sprzyjają różne triki motywacyjne. Mają one na celu pomóc nam odnaleźć naszą drogę w życiu oraz wspierać nas, abyśmy z niej nie zeszli, nie dawali za wygraną. Tak więc pierwszą, najważniejszą czynnością, którą trzeba zrobić, jest wytyczenie tego, do czego pragniemy w życiu dojść, co chcemy posiadać, kim być. Bardzo ważne jest, żebyśmy dokładnie wiedzieli z jakiego powodu robimy to, co robimy? Musimy to dokładnie sprecyzować i przypominać sobie o tym w chwilach wątpliwości. Ponieważ dobrze jest mieć wsparcie, dobrze jest też kogoś wtajemniczyć w nasze cele i zamiary. Czymś, co nie pozwala nam wypchnąć poza szereg priorytetów naszych postanowień jest codzienna wizualizacja, dlatego warto każdego dnia poświęcić kilka minut na wyobrażenie sobie swojej wizji przyszłości. Możemy również otaczać się sentencjami osób, które osiągnęły to, czego my pragniemy jak również czytać biografie ludzi sukcesu, ponieważ to dobrze wpływa na nastawienie- skoro ktoś dał radę, to dlaczego z nami miało by być inaczej?

Osoby, którym zdarza się mieć tak zwany „słomiany zapał”, mają problem ze stawianiem sobie celów długoterminowych. Zazwyczaj są to duchy niezwykle niespokojne, niecierpliwe, które chcą widzieć efekty od zaraz, natomiast gdy pojawiają się opóźnienia, komplikacje albo najzwyczajniej w świecie nie ma możliwości osiągnąć celu w krótszym czasie, osoby takie tracą entuzjazm oraz zainteresowanie tematem. W takim przypadku najwłaściwiej jest użyć metody „małych kroczków” i długoterminowy cel, podzielić na nieduże części. Dzięki temu postępy będą szybciej dostrzegane, natomiast my będziemy mieli poczucie, iż idziemy do przodu.

To tylko wybrane spośród sposobów utrzymywania swojej chęci do działania na wysokim poziomie. Wpisując w wyszukiwarkę internetową triki motywacyjne, odnajdziemy linki do dużej ilości stron, które pomogą nam opracować swój osobisty system motywujący, który będzie najbardziej odpowiadał naszym osobistym wymaganiom.
Comments are closed.