płyta The Dark Side of The Moon
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , and posted in Kultura, rozrywka
Rock, to muzyka jaka gatunkowo jest już stosunkowo stara, jednak w tym przypadku nie można powiedzieć, że czas dla tej muzyki się skończył. Jak najbardziej muzyka rockowa posiada wielu fanów, którzy z chęcią wybierają się na koncerty najbardziej znanych, jak i tych mniej popularnych zespołów, jakie głównie znane są miejscowej publiczności. Muzyka ta oparta jest zwłaszcza na mocnych brzmieniach gitarowych, które oczywiście wsparte są też perkusją, basem i innymi instrumentami, jakie nadają wyjątkowe brzmienie. Muzyka rockowa od lat na całym świecie cieszy się niesamowicie dużą popularnością, co wpływa szczególnie na to, że wciąż w dominującym stopniu produkowana jest ona z zastosowaniem żywych instrumentów. Jak najbardziej progres tej muzyki wiąże się z wdrożeniem elektroniki, jednak w tym przypadku jest ona jedynie dodatkiem do całości brzmienia tego gatunku muzycznego.

zespół Pink Floyd
Autor: Jimmy Baikovicius
Źródło: http://www.flickr.com

Jedną z najbardziej znanych i nadal grających wiele koncertów jest grupa Pink Floyd (więcej: o pink floyd na portalu terazrock.pl). Zespół ten powstał prawie pięćdziesiąt lat temu i na początku rock w wykonaniu tego zespołu był niezwykle mocny, można nawet stwierdzić że psychodeliczny. Z czasem jednak zespół ten zaczął kształtować się w kierunku rocka, ale w wydaniu progresywnym. Grupa ta jest znana i ceniona nie tylko za klasyczne brzmienie rockowe, jakie gromadzi sporo niezwykłych instrumentów. Pink Floyd znany jest na całym świecie również z tego, że teksty piosenek posiadają określoną głębię, która pozwala nie tylko fantastycznie się bawić, ale również zadumać się nad słowami, które poprzez konkretny utwór zespół ten stara się przekazać. Jest to ogromnie istotne i jak najbardziej to cechuje i równocześnie cechuje zespół Pink Floyd, dzięki czemu pomimo prawie pięciu dekad występowania na scenach całego świata, zespół ten nadal ma dużo fanów.

Zespół Queen, to kolejna z legend światowego rocka. Jest to zespół, który znany jest tak naprawdę chyba każdemu, nawet osobom, które nie interesują się takim gatunkiem muzycznym. Zespół ten w czasach własnej świetności, komponował utwory, które były niesamowicie nowoczesne pod względem technicznym, a więc zawierały dźwięki szczególnie trudne do wykonania i niesamowicie podkreślające dane frazy utworu (przeczytaj więcej: Queen na stronie terazrock.pl).

Zespół ten na rozkładówce ma praktycznie wszystkie kontynenty świata, z setkami koncertów wykonanymi w poszczególnych krajach. Zespół ten do dzisiaj wspominany jest przez dużą ilość entuzjastów rocka, ale co ważne, czasami jest możliwość usłyszeć jeszcze ten zespół na żywo.
Comments are closed.