koncert
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Rock od zawsze jest muzyką, która pozyskuje miliony wielbicieli na całym świecie. Ten rodzaj muzyki miał i wciąż ma bardzo duży wpływ na młodzież, która się nim interesuje. Uważa się często, że jest to muzyka rebeliantów, którzy nie zgadzają się z powszechnie panującymi na świecie zasadami.

Grupy, które na stałe zapisały się na karty historii rocka, często były symbolami takiego buntu. Strój oraz styl zachowania muzyków takowych zespołów, nie pozostawiał jakichkolwiek złudzeń, że interesują ich konwenanse. Dodatkowo, najistotniejsze w tym wszystkim ciężkie gitarowe granie grup rockowych, spowodowało iż młodzi ludzie we wszystkich zakątkach świata wręcz natychmiast zachwycili się tym gatunkiem muzycznym i stali się wiernymi fanami ciężkiego brzmienia.

gitara
Źródło: http://www.morguefile.com/

Jedną z większych legend muzyki rockowej jest na pewno zespół guns n roses, którego hity do teraz elektryzują tych starszych i trochę młodszych wielbicieli. Członkowie grupy, zaczęli grać ze sobą w 1985 roku, a już po dwóch latach udało im się opublikować swój debiutancki album. Dzięki fantastycznemu wyborowi singla promującego cały album, płyta niemal w jednej chwili została międzynarodowym hitem. „Sweet Child O’Mine” dla sporej liczby osób jest niemalże hymnem, który nadal jest puszczany przez stacje muzyczne. Do roku 1993 guns n roses wydało jeszcze dwa albumy, po których nastąpiła bardzo niespodziewana i długa przerwa. Zespół powrócił na scenę niemalże 10 lat później, lecz z początkowego składu został jedynie wokalista guns n roses, który nie powalił wiernych słuchaczy swoją formą.

Z wszystkich muzyków ze starego składu zespołu, najpopularniejszy oprócz wokalisty, był bez wątpienia grający na gitarze slash. Jego niesamowite umiejętności muzyczne oraz bardzo specyficzny wizerunek spowodowały, iż od razu stał się ulubieńcem słuchaczy. Dzięki swemu niewątpliwemu talentowi i charyzmie, które zachwycały nie tylko kobiety, slash bardzo dobrze dał sobie radę po odejściu z grupy. Zakładał zarówno własne zespoły jak również grał gościnnie z innymi muzykami.

Nawet obecnie młodzi fani muzyki rockowej, którzy dopiero zagłębiają się w legendy tego gatunku bez kłopotu rozpoznają długie, kręcone włosy oraz cylinder, z których to właśnie słynie slash. Jest to dowód na to, że ewidentnie już w tym momencie jest on wielką legendą muzyki rockowej.
Comments are closed.