Kobieta robiąca zdjęcie
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Kim bylibyśmy bez przedmiotów. Są one wszędzie i kształtują świat, w którym żyjemy. Zapewne nie zawsze się o nie troszczymy, traktując je jako mniejsze nieszczęście albo określając je określeniem „złośliwości rzeczy martwych” (podczas, gdy nie chcą działać).

Wiemy jednak, że nie da się bez nich za dużo zdziałać, iż od niepamiętnych czasów stanowiły uzupełnienie nas samych, podnosząc nasze morale jednocześnie jako gatunek ludzki.

Kobieta siedząca na tarasie
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Kim byłby pierwotny człowiek bez krzemienia albo bez nieskomplikowanych przedmiotów, które ułatwiały my codzienną pracę? Kim stałby się, gdyby nie – https://www.miskejt.pl/2017/11/kosmetyki-uzdrowiskowe-dr-duda-wypadly.html/ mógł ściskać w ręku narzędzia, którym odstraszałdzikie zwierzęta. Kim stalibyśmy się, gdyby nie statki, samoloty i pojazdy, gdyby nie wymyślono koła. Przedmioty są niezbędne, są tak ważne w historii naszych dziejów, jak ich wynalazcy. Każdy zna żarówkę czy żelazko, lecz nie pamięta, kto je stworzył. Zanika stwórca, rzecz pozostaje i staje się czymś powszechnym, koniecznym, czymś bez czego nie sposób wyobrazić sobie życia.

Weźmy na przykład takiego fotografa. Może być bardzo zdolny, może posiadać

Funkcjonalne pojemniki na żywność
Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

niezwykły talent do robienia idealnych fot, lecz właśnie, gdyby nie http://www.naszakgp.pl/calmean-child-watch-zegarek/ aparat fotograficzny, jakim wykonuje własne foty jego próby ostałyby się tylko w wyobraźni. Tak samo jak literat, który ma plan na powieść, lecz nie posiada kartki i pióra, aby przelać te wizje na papier. Kim byłby fotograf bez niezbędnych rzeczy w jego pracy, bez parasola fotograficznego, bez statywów oświetleniowych (profesjonalne parasole fotograficzne), bez sprzętu studyjnego jak reflektory, ekrany czy namioty bezcieniowe bez sprzętu studyjnego w postaci softboksów? Więcej o reflektorach i softboksach przeczytasz w tym miejscu: sprzęt studyjny dla fotografa – reflektory.

Odpowiedź jest jedna: byłby niespełniony, gdyż nie potrafiłby przenieść swoich wizji na czytelny nośnik, jaki każdy może poznać. Nie mógłby się pochwalić zdjęciem, musiałby to wszystko opowiadać, lecz i tak inni nie rozumieliby jego wizji. Dzisiaj zaś, w dobie fantastycznych narzędzi graficznych fotograf może tworzyć jeszcze bardziej kreatywnie. Jest zdolny upiększyć zdjęcie, dodać do niego elementy, rozjaśnić, zwiększyć intensywność kolorów, i tak dalej. Dzięki tego typu narzędziom jego wizja i realizacja wybiega jeszcze dalej zbliżając się do ideału. Bez odkrycia rzeczy, bez coraz to świeżych, coraz lepszych przedmiotów nigdy byśmy tego nie zdobyli.
Comments are closed.