plaża w Międzyzdrojach
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , , , , , , , and posted in rozrywka
Międzyzdroje to letnia stolica Pomorza Zachodniego i miejscowość lecznicza o ponad 100-letniej historii. Miasto znajduje się w środkowej części wybrzeża wyspy Wolin, nad Zatoką Pomorską. Międzyzdroje to kurort niesłychanie elegancki. Śliczne domy i pensjonaty usytuowane w otoczeniu drzew, deptak, molo, port rybacki, wydmy, wybrzeże i Bałtyk idealnie się tutaj ze sobą komponują i stanowią wyjątkową całość. Duża baza noclegowa proponuje licznym turystom domki mieszczące się przy samej plaży a także przyciągające cenowo noclegi. Międzyzdroje to, albowiem realny turystyczny raj.

kliknij i czytaj
Autor: Matthias Haas
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo znanym miejscem spacerowym w Międzyzdrojach jest molo o długości 395 m, mieszczące się w środkowej części miejskiej plaży, przy amfiteatrze i pasażu handlowym. Molo jest równocześnie przystanią morską, z której można wybrać się pragnąc zobaczyć Świnoujście i niemieckie porty wyspy Uznam. Ciekawostką jest mieszcząca się po wschodniej stronie wejścia na molo szafka meteorologiczna z przełomu dziewiętnastego i dwudziestego wieku powiadamiająca wczasowiczów o stanie pogody. Szafka ma niesłychanie misterne, cudowne zdobienia i jest zabytkowym obiektem niedużej architektury.

W nadmorskiej części miasta mieszczą się historyczne zabudowania kurortu i Park Zdrojowy imieniem Fryderyka Chopina z pomnikiem tego znakomitego muzyka i pianisty. Międzyzdroje nieraz kojarzą nam się ze słynnymi artystami – zapewne z powodu odbywającego się tu do dwu tysięcznego szóstego roku Festiwalu Gwiazd. O tej kultowej imprezie przypomina nam rozciągająca się obok hotelu „Amber Baltic” Promenada Gwiazd z odciskami rąk znanych z polskiego kina aktorów i artystów. Historia Promenady Gwiazd sięga 1996 r., kiedy w trakcie Wakacyjnego Festiwalu Gwiazd swoje dłonie odbili tu pierwsi, polscy aktorzy. Przy Alei znajduje się ławeczka Gustawa Holoubka, gdzie można odprężyć się u boku figury tego znakomitego aktora i reżysera. Nie jedynie odciski dłoni, ale też całe sławy można zobaczyć w Gabinecie Figur Woskowych. Stoją tu artyści, politycy, postacie z bajek a także osoby o nieprzeciętnym wyglądzie. Poszukując pomysłu na wczasy 2014 a także licząc na aktywny wypoczynek można niewątpliwie postawić na Międzyzdroje.

Międzyzdroje mogą poszczycić się cudną plażą z jasnym i bardzo drobniusieńkim piaskiem. Plaża miejska jest fantastycznie zagospodarowana – są tu wypożyczalnie sprzętu morskiego, ślizgawki wodne, można wykupić przejażdżkę „bananem” czy skuterem wodnym. W sezonie na szampańską uciechę zaprasza wczasowiczów dyskoteka Copacabana.

W Międzyzdrojach odbywa się wiele ciekawych imprez które przyciągają tabuny uczestników i widzów. Najistotniejsze z nich, to: Eurofestiwal, Międzynarodowy Turniej Tańca Towarzyskiego Perła Bałtyku, Międzynarodowy Festiwal Muzyczny Amber Baltic – Festiwal Muzyki Klasycznej i Romantycznej, Międzynarodowy Festiwal Pieśni Chóralnej, Europejski Festiwal Gwiazd, Muzyczne lato w Międzyzdrojach, Międzynarodowe Czwartki Organowe, Spotkania Artystyczne Seniorów Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar miasta Międzyzdroje oraz Morskie Zaduszki. Wakacje nad morzem Bałtyckim mogą okazać się znakomitą okazją do odrobiny szaleństwa i aktywnego wypoczynku – odnośnik do witryny.

Międzyzdroje mieszczą się w sąsiedztwie Wolińskiego Parku Narodowego. Na jego terenie występują najwyższe klify w kraju – wznosząca się tu góra Gosań osiąga dziewięćdziesiąt trzy metry. U stóp spadzistych urwisk położona jest wąziutka, skalista plaża. Najbardziej znanym mieszkańcem tutejszego odcinka wybrzeża jest foka szara, umieszczona na liście zagrożonych gatunków w „Polskiej Czerwonej Księdze Zwierząt”. Na starych i rosłych dębach, sosnach i bukach swoje gniazda zakładają bieliki, których ilość w Parku ocenia się na 3 – 4 pary lęgowe. Sądzi się, że w okolicach Parku gniazduje następne 6 – 7 par. W okresie zimowym zwiększa się tutaj liczba ptasich drapieżników i można doliczyć się tu wtenczas około 30 gatunków. W Parku występuje także fascynująca flora, m.in. sędziwa buczyna pomorska obrastająca klify, mniej więcej 8 gatunków storczyków i jedyny krajowy gatunek liany – wiciokrzew pomorski. W Wolińskim Parku Narodowym znajduje się też urocze jezioro Wicko Wielkie z wyspą Wielki Krzek. Ciekawostką botaniczną są tu gatunki roślin, które lubią sól, na przykład świbka nadmorska. Region ten nazywany jest Wsteczną Deltą Świny, bowiem podczas burz morze przedostawało się korytem rzeki w ląd zostawiając tu słone osady. Piękno delty w pełni można docenić patrząc się na nią ze wzniesienia Zielonka. Inne znajdujące się tu jeziora to Czajcze, Żółwińskie i Kołczewo. Obfitują one w ryby i są ulubionym miejscem wydr. Niesamowita natura Wolińskiego P.N. ukazana jest w tutejszym Muzeum Przyrodniczym.

***
Kompletną ofertę na odpoczynek 2014 w Międzyzdrojach można wyszukać w serwisie Ruszajwpolske.pl albo klikając na niżej znajdujące się linki:
- wakacje Międzyzdroje
- wakacje Międzyzdroje
- agroturystyka Międzyzdroje

Comments are closed.