Dojrzała kobieta
admin
Komentowanie nie jest możliwe
and posted in rozrywka
Z wielu zagrożeń i niepokojów w naszym życiu na czoło wysuwa się samotność. Nie mówi się o tym raczej otwarcie, pewnie o tym nie myślimy, gdy jesteśmy z kimś w związku, lecz samotność to stan nienaturalny dla każdego z nas. Po prostu człowiek jest stworzony do współistnienia z innymi. Nawet,jeśli
kiedy ktoś lubi spokój i preferuje samotność, to od czasu do czasu musi zwyczajnie wyjść z domu, żeby porozmawiać zkimś innym.

Są na świecie zadeklarowani samotnicy, którzy „pękają” jednak przy pierwszy podejściu. Izolują się od świata, nie chcą mieć nic do czynienia z ludźmi, ale po pewnym czasie czegoś zaczyna im brakować.

Nie czują innych ludzi, innego głosu, odmiennego sposobu bycia, zagłębiają się za to bardzo mocno w samym sobie. To jest czasami męczące. Człowiek niewystawiony na korelację z innymi za mocno analizuje swe zachowanie, jest jakby skupiony tylko na swoich emocjach i odczuciach. Taki stan może doprowadzić do depresji lub innych zaburzeń.

Kobieta
Autor: Trang Angels
Źródło: http://www.flickr.com

Kontakt z drugą osobą jest więc potrzebny z wielu powodów, a powody psychologiczne wychodzą na czoło stawki. Człowiek powinien również kochać innego człowieka. Samotny mężczyzna to smutny widok, lecz dopiero samotne kobiety sprawiają, że świat jest naprawdę jakby bardziej zimny i znacznie mniej przyjazny.

Mówi się, że kobiety znacznie bardziej pragną miłości. Nie wchodząc zbytnio w tą teorię musimy powiedzieć, że coś w tym jest. Dzisiejsze czasy to też inny problem. Nie dość, że mamy ze sobą coraz mniej kontaktu i stajemy się bardziej samotni to dodatkowo spotkania na żywo zastępuje internet.

Szczególnie przybrało to na sile od kiedy pojawiły się tak zwane media społecznościowe. Wiele osób mówi, że to zabija zupełnie kontakty międzyludzkie i zwiększa samotność. Nie jest to na pewno prawda. Wiadomo, że jest to pewien problem, lecz zjawisko to ma też pozytywne aspekty, na przykład to, że samotne osoby na rożnych portalach internetowych mogą poznać osobę, z którą być może uda im się stworzyć coś trwałego. Być może dzięki temu będzie flirt, a w dalszej kolejności miłość. Być może dla jakiejś osoby skończy się samotność, a rozpocznie okres prawdziwej, największej miłości?
Comments are closed.