Głośniki Genius SP-HF2020
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Tagged in , and posted in rozrywka
Odnaleźć coś sensownego w dzisiejszych czasach to nie lada wyzwanie. Mamy niby ku temu wszelkie przesłanki, jesteśmy bogaci w najnowszą technologię i coraz bardziej zaawansowane sprzęty. Wiele osób mimo tego nie może sobie poradzić z przesytem informacji, panuje nad wszystkim zaś szum informacyjny, w którym wszystko – czy to groźny incydent czy głupia plotka – się ze sobą miesza. Trudno jest już oddzielić coś poważnego od mniej znaczącego, co warte poznania od sterty głupstw. Jak się odnaleźć w medialnym szumie?

Wielu tak nie narzeka, ponieważ twierdzą, że aktualnie to my sami dobieramy, co pragniemy oglądać, czytać, czego słuchać, czego unikać. Gdy istniał telewizor, kilka kanałów to nam wykładano, co mamy oglądać. Nadawca dyktował narrację i bieg wydarzeń, odbiorca potulnie to odbierał. Nie miał żadnego manewru, żadnej siły przebicia, dni przemijały jak zwykle, nic nie ulegało zmianie.
Głośniki Creative Inspire T3300
Autor: Creative
Źródło: Creative

Aż powstał internet. Dawniej na przykład, żeby znaleźć powiedzmy firmę, która zajmuje się oświetleniem scenicznym trzeba było pytać znajomych, przeglądać książkę telefoniczną czy dzwonić na informację telefoniczną, z zapytaniem: czy w okolicy znajduje się jakaś firma, która zajmuje się tym i tym, jak tak, to proszę o numer telefonu…

Dzisiaj, kiedy poszukujemy na przykład danej specjalizacji to po prostu wpisujemy w wyszukiwarkę frazę wynajem nagłośnienia, czy z innej bajki tłumaczenia (look pozostałe informację dostępne będą tu) symultaniczne warszawa i szybko dostajemy tak wiele rezultatów, iż nie jesteśmy do końca pewni, co wybrać. Nie to co w dawnych czasach, kiedy mieliśmy do wyboru mniej usług, a ponadto były one mniej rozreklamowane. Kiedyś reklama kosztowała więcej, obecnie, w dobie Internetu jesteś w stanie bardzo łatwo i dość tanio dotrzeć do potencjalnych klientów.

Od kiedy powstał Internet zmianie uległa także równowaga sił na linii nadawca – odbiorca. W dawnych czasach to nadawca miał tylko głos, dzisiaj dzięki rozwoju Internetu odbiorca ochoczo podłącza się do dyskusji i co więcej, ma bardziej znaczną moc przebicia. Popatrzmy chociażby na znanych blogerów, jak wiele mają fanów i jak kreują trendy. A co z własnymi mediami, ludzie na różnorodnych portalach umieszczają swoje filmiki, a one pobijają rekordy popularności. To wszystko jest dowodem na rewolucje w media, które nigdy już nie będą takie jak kiedyś.
Comments are closed.