uczniowie szkoły dla dorosłych
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Współczesność to przede wszystkim informatyka i komputery. Każdy z nas, przynajmniej od kilku lat posiada w domu komputer, bądź ma z nim styczność na co dzień. Prócz komputerów, mamy również do dyspozycji telefony komórkowe, tablety, czy komputery przenośne. Nawet w prostych z pozoru urządzeniach, takich, jak pralki, czy zmywarki zakłada się dzisiaj komputery do programowania i sterowania. A kto tym wszystkim zawiaduje? Kto tworzy dzisiaj komputery i kto nad nimi panuje?

policealne.wszedukacja.pl
Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz komputer to tak popularne urządzenie, jak fortepian, czy pianino w Wiedniu w czasach Mozarta. Każdy z nas umie przecież w podstawowym stopniu obsłużyć komputer, a wtedy każdy potrafił zagrać podstawowe melodie na fortepianie, czy pianinie. Dzisiaj komputer jest właśnie takim urządzeniem, które każdy umie obsługiwać. A co któryś z nas potrafi bardzo dobrze obsługiwać komputer, umie programować, czy tworzyć strony internetowe, tak samo, jak co któryś mieszkaniec Wiednia w czasach Mozarta potrafił dobrze grać na pianinie.Dziś, mając na uwadze szybko rosnącą liczbę komputerów zarówno w naszym kraju, jak i w krajach europejskich, coraz więcej osób, które dobrze obsługują komputery ma dużo zleceń. Obecnie każdy, kto skończył liceum i nie powiodło mu się na maturze, może szukać kursów, czy szkół policealnych, zajmujących się szkoleniem specjalistów w zawodzie Technik informatyk Wrocław. Technicy są co do zasady tańsi, ich usługi mniej kosztują, niż magistrów informatyki. Wiadomo, że niektóre awarie, czy wdrożenia są na tyle poważne, skomplikowane, że nieunikniona jest interwencja dobrego specjalisty, ale w przypadku większości awarii, czy usterek, przeciętny technik informatyk sobie poradzi. W dużych miastach, nie będzie problemu ze znalezieniem specjalisty, który pomoże nam w usunięciu problemu, a w mniejszych miastach, trudno jest czasami znaleźć kogoś takiego. Dlatego warto uczyć się w zawodzie technik informatyk (polecam http://opolkom.pl/).
http://www.policealne.wszedukacja.pl/artykuly/876/Technik-informatyk
Autor: U.S. Army Corps of Engineers
Źródło: http://www.flickr.com

Wizjonerzy przewidują wzrost ilości komputerów w nadchodzących latach, a to z kolei oznacza dodatkowe miejsca pracy dla informatyków. Co najważniejsze, są to miejsca pracy dla informatyków każdego szczebla, nie tylko dla wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Co najważniejsze, oznacza to spadek bezrobocia i wzrost zarobków w sektorze komputerowo-informatycznym. Dzisiaj już coraz większa ilość urządzeń i maszyn posiada sterowanie komputerowe. Wszystko wskazuje, że w najbliższych latach, sterowanie komputerowe będzie montowane w coraz to innych, nigdy nie podejrzewanych o komputerowe sterowanie urządzeniach.

Comments are closed.