koncert
admin
Komentowanie nie jest możliwe
Rock, to muzyka, jaka dzieli się na kilka gatunków, często w dużym stopniu odbiegających od siebie. Jest to wywołane zwłaszcza tym, że sporo wykonawców rocka, ma inne spojrzenie na tą muzykę, jak również stara się inaczej ją charakteryzować, przez co powstaje wiele niezwykle interesujących i zróżnicowanych kompozycji.

koncert System Of A Down
Autor: C.M.FRIESE photography
Źródło: http://www.flickr.com

Funk rock, to rodzaj rocka, który aktualnie jest całkiem dobrze znany, a to za sprawą Red Hot Chili Peppers (więcej przeczytasz tu: więcej o Red Hot Chili Peppers). Grupa ta występuje na światowym rynku muzycznym już sporo lat i wciąż potrafi zaskoczyć doskonałą produkcją, która bardzo szybko zdobywa uznanie muzyków z całego świata. Nawet artyści gustujący w innych gatunkach często zadziwiająco pochlebnie oceniają produkcje zrealizowane przez Red Hot Chili Peppers. Zespół ten stara się godzić klasycznego rocka z nowoczesnością. Zdecydowanie częściej zespół ten wykorzystuje elementy elektroniki w swych utworach. Jednak te elementy szczególnie mają za zadanie polepszyć brzmienie różnych instrumentów żywych, dzięki czemu całość utworu ma niepowtarzalny wydźwięk.

Występują z powodzeniem też zespoły, które preferują inne odmiany rocka. Świetnym przykładem jest System Of a Down (ciekawe newsy pod linkiem: więcej na terazrock.pl), który po kilkuletniej przerwie wznowił swoją pracę i posiadamy szansę słuchać nowych utworów, w których również można usłyszeć nowoczesne, elektroniczne dźwięki. Jest to zespół, który posiada fantastyczną przeszłość artystyczną, jak także koncertową, dlatego też można jak najbardziej wykorzystywać tę grupę jako przykład łączenia klasycznego rocka z nowoczesnością.

Niesamowicie istotne dla obecnego rocka jest to, że mimo używania elektroniki, wszystko tak naprawdę produkowane jest na żywych instrumentach, a urządzenia i programy do tworzenia muzyki elektronicznej służą do modyfikacji, ulepszania określonych dźwięków, żeby w taki sposób utwór brzmiał jak najlepiej pod względem technicznym. Nie można w przypadku rocka uznać, że elektronika niszczy prawdziwy obraz tego gatunku muzycznego, bo koncerty praktycznie przez wszystkie grupy grane są na żywo, a w panujących czasach technologia zwyczajnie daje możliwość wytwarzać utwory na szczególnie dobrym poziomie. To z kolei daje szansę słuchaczom zakupywać płyty, jakie posiadają utwory prezentujące niezwykłe interesujące brzmienia. Jak najbardziej rock jest muzyką powiązaną z klasyką, ale zdecydowanie częściej dopuszcza ona nowe elementy muzyki.

Comments are closed.